Tipy a inspirace

A+ A A-
Nový světový řád

Svět a společnost - týden 20 2015

Hillary Clintonová vyhlásila válku náboženství.

ZDROJE TÝDEN 18 TÝDEN 19 TÝDEN 20

Svět a společnost - týden 20/2015

Hillary Clintonová vyhlásila válku náboženství
Hluboce zakořeněné kulturní kódy, náboženská přesvědčení a strukturální fobie se musí změnit. Vlády musí použít své možnosti donucení, aby nově definovaly náboženská dogmata.«

Jak vidí základy Nového světa bývalý slovenský premiér
Vystoupení Británie z EU by znamenalo oslabení protikladu EU a Ruska a zároveň posílení osy Moskva–Berlín. Německo by pak nemělo zájem natolik finančně podporovat EU, což by postupně mohlo vést k vystoupení dalších zemí z EU.

Varování do Kyjeva z úst šéfa americké diplomacie
John Kerry, ministr zahraničí USA, vystoupil na společné tiskové konferenci se Sergejem Lavrovem a z pódia pronesl vážné varování prezidentu Ukrajiny Porošenkovi, pokud by chtěl obnovovat vojenské akce.

Kerry-Lavrov: Zmoudření, nebo panický ústup?
V úterý 12.5.2015 došlo k zásadnímu průlomu v jednáních o Ukrajině na schůzce Lavrov-Kerry v Soči. Média podřízená stávajícímu typu moci a jeho paradigmatu si nejdříve vůbec nevěděla rady s tím, jak o schůzce informovat ("naše" i zahraniční). Ministr zahraničí USA zde totiž pronesl formulace, které se naprosto lišily od linie, která byla médiím a dalším slouhům vnucována.

Kyjev je připravován ke kapitulaci za podmínek Putina
Poslední setkání Vladimíra Putina s představiteli USA a EU ukazují vítězství ruské strany: Moskva se nejspíše dohodne na podmínkách vyřešení krize se Západem a na názor Ukrajiny se nikdo nezeptá. Podle něj se Moskva a Washington, nejspíše, dohodnou na změně Ukrajiny v konfederaci.

Dezinformace o kvótách – ne 500, ale 20.000 imigrantů
Spousta lidí se nechá zmást číslem 500 v titulcích novin. A vůbec netuší, že těch 500 je kvóta NAD RÁMEC těch, co do EU přijdou nebo připlují přes Středozemní moře …. Těch je cca 650.000 za loňský rok a letos se čeká ještě více. Kvótou 3% pro ČR dostaneme dalších 20.000 lidí.

Nesmrtelný pluk 2015
Letošní pochod "Nesmrtelného pluku", který prošel 9. 5. Moskvou a mnoha dalšími městy, považuji za velmi zásadní.

Francie uznává alternativní měny
Má to funkci peněz, dá se jimi platit, ale vydává je někdo jiný než centrální banka – jejich emise je pod kontrolou místních samospráv. Ve Francii běží už třicet projektů takových místních peněz (lokálních doplňkových měn - MLC) a třicet dalších se připravuje.

Tisková konference Kerry-Lavrov
Oficiální přepis (americký) tiskové konference Kerry-Lavrov po jednání v Soči. Přelomové a téměř neuvěřitelné.

RŮZNÉ

Americké Federální rezervy (FED)
Systém federálních rezerv byl předkládán jako všelék na všechny finanční nemoci. Tato nová instituce byla vytvořena údajně jen proto, aby regulovala komerční banky, a tím zajistila, že nebudou tratit při hraní na akciovém trhu.

Evoluční historie americké pop music za posledních 50 let 
Analýza hudby a textů americké popmusic mezi lety 1960 až 2010 ukázala, že největší revoluci v americké populární hudbě rozpoutal hip hop s rapem a že v USA nedochází k homogenizaci populární hudby.

Druhá světová válka trochu jinak
Slavíme konec druhé světové války, bylo by tedy vhodné se podívat, jak to všechno začalo.

Přizpůsobujete se i vy?
Konformita, čiže prispôsobivosť je prispôsobenie sa prevažujúcim alebo dominantným názorom, požiadavkám, normám skupiny či spoločnosti, v ktorej človek žije.

Další varianta historie
O době VŘSR, občanské války a 20. letech minulého století existuje mnoho mýtů. Jedním z nejžhavějších mýtů je pověst o plamenných revolucionářích Trockém, Leninovi, Sverdlovovi a o zločinci Stalinovi. Stalin měl zradit ideály revoluce a ze země vybudovat koncentrační tábor. Tento mýtus živí komunisté i liberálové. Co se vlastně v té hrozné době stalo? Jak se vlády zmocnil Stalin? Proč vznikla taková nenávist mezi Bronsteinem a Džugašvilim?

Chaos jako cíl, a ne karambol
Těch pár „badatelů, kteří si ´teorii chaosu´ prostudovat troufli, stihl tvrdý trest“. „Média je nálepkují jako pisálky ´konspiračních teorií´.“ Všichni ostatní „vojenští akademici Evropské unie“ si proto zakázané ovoce raději odepřou. A tak i „politici Evropské unie vzali za bernou minci, že všechny události propukly spontánně“.

Létající stroje staré Indie
Po dlouhá staletí, kdy se Západ roztahoval v Indii, jsme staroindické legendy a pověsti považovali namyšleně za cosi vybájeného, za výplody fantazie. Chytří učenci překládali velké indické eposy do angličtiny a francouzštiny vždy s jistou arogancí: Není jiné vědy než vědy západní.

Mohendžodaro: město zničené jaderným výbuchem
Podle starých Indických textů bylo původně město Mohenžodaro hlavním městem království Lanca, což je město jehož historie a zejména zánik je popsán v indickém textu Rámájana. V tomto textu se píše, že bůh Vishnu se rozhodl zničit smrtelného krále království Lanca jménem Ravana, který se stal příliš mocným. Proto se Vishnu rozhodl vzít na sebe podobu jako Rama a vedl válku s Ravanou, který se sám prohlásil za boha.

CIZOJAZYČNÉ

Arctic Ocean Seafloor Features Map
Today, we are at a time when interest in the Arctic Ocean is growing steadily.

Almost Half Of US States Are Officially Broke
An Associated Press analysis of statehouse finances around the country shows that at least 22 states project shortfalls for the coming fiscal year. The deficits recall recession-era anxiety about plunging tax revenue and deep cuts to education, social services and other government-funded programs.

Andre Vltchek: To Be Russian
Trust between the West and Russia is broken. It has been for quite some time, but now it is broken irreversibly.

Vietnam between the US, Russia and China
The iron clast guideline of Vietnam’s geopolitics has always been determined by the formula established since the first dynasty of the independent Vietnam in 939: “Nam tie^'n, Ba('c ho`a” meaning “advance to the South, make peace with the North”.

Special Report on the escalating situation in Macedonia
It started with reports of sightings of unknown group of some 50 armed men around Kumanovo. Shortly after Macedonian agency INA reported that there are police forces present in the area.

Bin Laden’s End: The Truth Comes Out
“I’m not saying that they’re at the highest levels, but I believe that somewhere in this government are people who know where Osama bin Laden and al-Qaeda is, where Mullah Omar and the leadership of the Afghan Taliban is, and we expect more cooperation to help us bring to justice, capture or kill those who attacked us on 9/11."

Dejte si na chvíli pauzu a podívejte se kolem sebe. Uvidíte pak, jak je vše vzhůru nohama. Stačí sledovat jenom 5 minut hlavní zprávy a jediné, co v nich uvidíte, bude válka, konflikt, smrt nebonemoc. Ano, zčásti je to strategie mainstreamu rozsévat drama a strach, ale rovněž to něco vypovídá i o nás samotných. Nejlépe bych to shrnul slovy Michaela Ellnera, který řekl:

Jestliže existuje Nový Světový Řád (NWO), tedy řád který chce mít pod kontrolu celý svět, jak bude postupovat dál?

Ruský projekt globální transformace

Globální transformace se nevyhnutelně blíží. Svojí radikálností a rozsahem daleko převýší paměti čerstvé transformace z let 1917 a 1991, ale také transformace hluboké minulosti, jako náboženská reforma faranona Achnatona, pokřtění antické Rusi nebo kompletní odmítnutí ze strany Evropy základního civilizačního dogmatu stabiliního rozvoje - zákazu úroku (lichvy) v 16. století. Právě poslední okolnost dala základ současné civilizační systémové krizi.

Množství odkazů na aktuální informace z uplynulého týdne.

Strana 1 z 7
© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar