Tipy a inspirace

NSA

Biometrie na vzestupu

Jednoznačná identifikace lidí zajímá policii i další orgány. Blíží se levné biometrické technologie, které vás poznají kdykoli.

Páni a otroci

Německá média přesvědčují čtenáře, že kancléřka o praktikách BND nevěděla, ale kdo tomu věří? Nová odhalení jen utvrzují Němce v tom, že jejich země postrádá státní suverenitu.

Nový Zéland ve středu schválil zákon povolující hlavní zpravodajské službě špehovat obyvatele a občany i přes opozici skupin pro lidská práva, mezinárodních technologických gigantů a právnických organizací. Zákon rozšiřující moc Vládního úřadu pro bezpečnost komunikací (GCSB) byl sválen po vášnivé debatě 61 ku 29, premiér John Key dokonce přiznal, že tento krok některé “naštval a znepokojil.” “Tohle není, a nikdy nebude, o plošném sledování Novozélanďanů.” řekl Key parlamentu. “Existují hrozby, před kterými musí naše vláda Novozélanďany chránit, tyto hrozby jsou opravdové a přítomné jak nikdy a nesmíme je podcenit.”

Masový dohled NSA by mohl přímo ohrozit základní soustavu internetových společností, Silicon Valley, Kalifornii … a celou národní ekonomiku. Money News poukazují: Ty společnosti, jejichž akcie vlastníte, vám – zatímco Strýček Sam se dívá jinam - možná lžou. Dejme se do toho. Myslím, že ten problém uvidíte. Fakt 1: US finanční trhy nám svět závidí, protože tu máme požadavky na férové uvolňování informací, účetní standardy a nezaujaté soudy. Tohle jsou základní akcionářské hodnoty. Společnosti mohou sice přijít i o peníze, ale alespoň vám řeknou pravdu.

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar