Tipy a inspirace

A+ A A-
Paul Craig Roberts

Když prezident Barack Obama dohovořil na shromáždění OSN o aktuálních světových hrozbách, mezi které zařadil mj. ruskou agresi, brutalitu teroristů v Sýrii a Iráku, sklidil od amerického politologa Robertse tvrdou kritiku. "Před celým světem se uchýlil k nehorázným lžím. Tou největší asi bylo to, že ruská agrese v Evropě připomíná dobu, kdy velké národy zadupávaly ty malé, aby uspokojily své teritoriální ambice.“

Paul Craig Roberts: Libreto válečných bubnů

Washington je připraven na první jaderný útok. Změnila se válečná doktrína Spojených států, která doposud držela jaderné zbraně na uzdě jen silou odvety. Nyní se jedná o zbraně preventivního charakteru.

"Pokud se ruská vláda rozhodne, že nadvláda Washingtonu nad Ukrajinou, či kteroukoli z jejích částí po odštěpění, je pro Rusko nepřijatelnou strategickou hrozbou, ruská armáda Ukrajinu, historickou část Ruska, obsadí. V takovém případě Washingtonu zbude už jen jaderná válka. Země NATO, jejichž existence by byla v sázce, na takovou variantu nepřistoupí."

Ředitel CIA je v Kyjevě s kategorickým mandátem, píše Paul Craig Roberts, za Reagana náměstek ministra financí a šéfprojektant reaganomiky. Má tu iniciovat akci, „eliminujícíruské separatisty v jižních a východních částech Ukrajinyvojenskou silou“. Jakkoli jsou to „teritoria původně z velké části ruská“ – a „k Ukrajině neprozíravě připojená za raných let sovětské moci“. I tato operace však staví na premisách, které se už ukázaly liché: „O Krym, kde chtěl Rusko připravit o černomořskou námořní základnu, už  Washington přišel.“ A „místo aby vzal na vědomí, že plán Ukrajinu schlamstnout je mimo mísu, svou chybu si ne a ne přiznat“ - a „žene krizi do ještě riskantnější polohy.“

Bude to buď jedno, nebo druhé. Rok 2014 se pro Spojené státy utváří jako rok zúčtování. Na americký dolar narůstají dva tlaky. Jeden tlak přichází od upadající schopnosti Federálních rezerv manipulovat cenou zlata, jak Západní dodávky zlata uvadají a povědomí o ilegálních manipulacích cen Fedem se na trhu šíří. Důkazy o ohromných množstvích podfuků zahrabaných v papírových futures na zlato v okamžicích, kdy je obchodování na trzích méně na očích, jsou jednoznačné. Začíná být zjevné, že cena zlata je zmanipulovaná trhem s futures papíry, aby se chránila cena dolaru před QE (tiskemnových peněz).

Strana 1 z 2
© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar