Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  
TÝDEN 44 TÝDEN 45 TÝDEN 46

Svět a společnost - týden 46/2015

Vojenský analytik Koller se "rozjel"
"Podle redaktora ČT Borka si na to musíme zvyknout. Zajímalo by mne, proč bychom si měli zvykat na islamistický terorismus, ale i islamistickou ideologii jako něco evropského? Zvykli si oni na naši? Politici, redaktoři i analytici unisono kdákají o strašné tragédii obrovského rozsahu, vyjadřují soustrast, posílají kondolence a zapalují svíčky. Možná se zase sejdou, popadnou za ruce a budou pochodovat kdesi po prázdné ulici. Poté si zajdou na kebab a budou zase lhát voličům, umlčovat vlasteneckou opozici, organizovat ohlupování v médiích a lézt do zadku USA, Turecku a Saúdské Arábii."
P. C. Roberts: Paříž – další útok pod falešnou vlajkou?
Evropské národy chtějí být Francouzy, Němci, Holanďany, Italy, Maďary, Čechy, Brity. Nechtějí, aby se jejich země ocitly v babylonské věži společně s miliony uprchlíků z washingtonských válek. Chtějí, aby jejich národy zůstaly samy sobě věrné.
Syrský prezident k teroristickým útokům v Paříži
Dalším ze státníků, který se vyjádřil k teroristickým útokům v Paříži z pátku 13., je syrský prezident Bašár Asad. Na rozdíl od zbytku světa nemluvil o soucitu a soustrasti, jen suše konstatoval, že jde o výsledek francouzské zahraniční politiky. „Francie zažila krutou hrůzu, kterou Syřané prožívají každý den za posledních pět let,“ řekl pro státní média.
Zavřít hranice, vyzbrojit Francii, zavírat mešity! Vystoupila Marine Le Penová.
Český překlad vystoupení, se kterým den po teroristických útocích na Paříž vystoupila předsedkyně francouzské Národní fronty Marine Le Penová.
Šéf turecké rozvědky navrhl uznat "Islámský stát"
Šéf turecké zahraniční zpravodajské služby (MIT) Hakan Fidan nazval vojenskou operaci RF v Sýrii proti teroristickému útvaru, který se nazývá "Islámským státem", "závažným porušením základních principů OSN", a vyzval západní kolegy Turecka, aby vyvinuli veškeré úsilí "na zvrácení Putinova plánu potlačení islámské revoluce v Sýrii."
Týdeník EU o „ruské propagandě“
Tak dlouho EU pracovala na kontrole informací, až se dílo zdařilo a od 4. listopadu je na světě týdeník, který bude občany pravidelně informovat o článcích, kterým nemají věřit – týdeník bude bořit „kremelské mýty“, které šíří tzv. „proruské propagandistické weby“. Video, o kterém psal AE News (zde) je tak vlastně jen malou součástí této velké akce k umlčení všech, kteří mají na dění ve světě jiný pohled.
Anestezie – královna kryptokracie
Lidstvo je pečlivě umrtvováno. Věci se odehrávají tak rychle a zběsile a v tolika prapodivných směrech, že se to rovná probíhajícímu masovému šílenství. A přesto je většina nevšímavá, což je ta nejpodivnější věc ze všeho. Tato polarizace vrší problémy, a proto „kryptové“ s nadšením pokračují v pokusech nás zmást a rozdělovat jakýmkoliv možným způsobem. To je důvod prohlubování propasti mezi probuzenými a umrtvenými.
Na hlavu postavený svět
Byli jsme „revoluční“, stejně jako předtím naši rodiče, ale jedno jsme s nimi měli společné – všeobecný přehled. Přeli jsme se s nimi na základě stejných poznatků, které jsme získali ve škole i doma. Chtěli jsme jít dál, než oni, a mnohým z nás se to podařilo. Dnes je to jinak. Společná znalostní platforma někam zmizela. Není. Není k nalezení ani v moderních učebnicích. Co se to stalo? Kdo našim dětem ukradl schopnost samostatného myšlení a rozhodování? Kdo z nich udělal stádo „polorobotů“ čekajících na povel, ať už je jakýkoli? A proč?
Zhodnocení 26 let od Štěpána Kotrby
Opět je tu 17. listopad. Blíží se dvacáté šesté výročí 17. listopadu 1989, který odstartoval etapu českých dějin kolem Václava Havla, Václava Klause a Miloše Zemana. Publicista a analytik Štěpán Kotrba, který patří k nejostřejším kritikům polistopadových časů, se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zamyslel nad tím, jak porevoluční éra změnila Českou republiku a kterým směrem by se země mohla nadále ubírat.
Noam Chomsky: Deset nejdůležitějších způsobů manipulace s veřejností
Sdělovací prostředky vytvořily nebo zničily sociální hnutí, ospravedlňovaly války, ututlávaly finanční krize a povzbudily nebo naopak zničily mnohé ideologické proudy. Zde je seznam deseti nástrojů manipulace využívaných médií. Ty v podstatě povzbuzují hloupost, podporují pocit viny, rozptylují pozornost nebo vytvářejí umělé problémy, které pak magicky „vyřeší“. Které jsou jejich nejdůležitější techniky?

RŮZNÉ

O genetickém úpadku západní civilizace
Hlavním účelem studie je vyhodnocení vlivu neevropských imigrantů na průměrné IQ. Nyborg odhaduje, že do roku 2072 bude okolo 60% novorozenců v Dánsku neevropského původu a Dánové se do roku 2085 stanou menšinou. To bude způsobeno zejména výrazně vyšší mírou porodnosti neevropských imigrantů a jejich potomků – téměř čtyřnásobnou oproti Dánům. Dále Nyborg předpovídá, že podíl imigrantů s nízkým IQ (70-85) na nárůstu populace trvale poroste až k 60% všech porodů do roku 2072.
V Egyptě byla nalezen mumie mimozemšťana v kryptě faraona Senusreta
Již dlouhá desetiletí se šušká, že v Egyptě byla nalezena mumie mimozemšťana v pohřební komoře velkého faraona Senusreta II. Až nyní je však možné posoudit důkazy s tím spojené, hlavně zajímavé fotografie.
Co se doopravdy děje na Měsíci?
Americký fyzik odhalil, co se doopravdy děje na Měsíci. Profesor John Brandenburg je fyzik. V Kalifornii v Národní laboratoři Lawrecnce Livermore obhájil diplom o jaderné fůze při ohřevu plazmy a řadu let pracoval v oblasti energie, obrany a výzkumu.
Zamyšlení nad knihou Co je to runa?
Pro naše předky byl svět mnohem kouzelnějším místem. Například o blesku se nedovídali ve škole nebo z fotky – bylo to něco skutečného, přítomného a živého, co vnímali s úžasem – podobně jako to zažívají děti, než je naučí vysvětlení o tom, co blesk „je“ pro moderního člověka. Moderní lidé pojímají tyto věci jako v prvé řadě ideje, naši předkové je však důvěrně znali. Dospělý muž se nepodíval na strom, aby si jej následně vyhledal v atlasu stromů – znal jej. Věděl, jak by hořel, jak využít jeho dřevo, kůru, plody, semena i mízu. Věděl, jak roste a znal pocit, jaký zažíval obklopený stromy tohoto druhu uprostřed lesního ticha.
Why is Wheat Such a Problem in the Modern Diet?
Wheat, which used to be considered a "staff of life," in recent times, has become a dietary scourge for numerous men, women, and children. What happened, especially when there are so many processed foods that contain wheat or wheat derivatives?
The Great Pi Conspiracy, Part 2
Researcher Mark Wollum claims that the conventional value of pi is off by one-tenth of one percent. That doesn’t sound like much. But if Wollum is right, it could turn out to be a very expensive mistake. The Real Value of Pi With Mathematical Proof (http://www.veteranstoday.com/2015/02/05/pi/ ).
© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar