Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  
TÝDEN 49 TÝDEN 50 TÝDEN 51

Svět a společnost - týden 51/2015

Výsledky COP21: mnoho povyku pro nic
Právo na korporátní blahobyt je planetárním zákonem, a ne lidská práva. Ty jsou pouze politické divadlo pro lid, jak je z textu vidět. ... Rétorické cvičení COP21 uvádí, že účel klimatické dohody je udržet globální oteplování "výrazně nižší" než 2 stupně Celsia a cílem je 1,5 stupně. Ale dohoda postrádá mechanismy, jak tento cíl naplnit. Dohoda je koncipována tak, že aktivisté a divadelně naladění politikové mají plakat na rameni korporacím, aby cíl dobrovolně naplnily. Konec konců, tyto korporace COP21 z reklamních důvodů financovaly.
Význam návštěvy Kerryho v Moskvě
Vše nasvědčuje tomu, že regionální "elity" definitivně vyklízejí pozice a Kerry, jako zástupce globálních "elit" ve státním aparátu USA, jel do Moskvy domluvit s Putinem podmínky kapitulace USA a jejich dalšího fungování ve změněné situaci. O něco dříve provedl akt veřejného ohlášení kapitulace Joe Biden, když v kyjevské Nejvyšší radě prohlásil, že Ukrajina se má vydat cestou federalizace - tímto defakto plně podpořil řešení Ruska (splnění minských dohod) a kompletně ustoupil z dřívějších pozic USA.
Výsledky ruských leteckých útoků v Sýrii
Tisková konference Ministerstva obrany Ruské federace (4 min., české titulky).
Tankery se vracejí
Problém: nízká cena, žádná skladovací kapacita a slabá poptávka. Nadbytek nabídky je tak akutní, že tankery doslova křižují odnikud nikam a u Evropy a ve Středomoří je ukotveno 250 000 tun nafty hledající domov.
Temný věk
Tento název začali používat evropští historici pro ta období dějin, která se z jejich úhlu pohledu vyznačovala dvěma vlastnostmi: oproti předcházejícím obdobím se prudce snížilo množství a úroveň písemných pramenů a došlo ke kolapsu dosavadní civilizace.
Konec černochů a mohamedánů
Říšské muzeum v Amsterdamu přejmenovalo přes dvě stě uměleckých děl z koloniální éry. Kurátoři se z názvů maleb a fotografií snaží vymýtit výrazy jako černoch, mohamedán, Eskymák, indián nebo Hotentot.
Islámský boj Turecka o Balkán
V říjnu roku 2009 turecký ministr zahraničí, dnes premiér Ahmet Davutoglu přednesl v Sarajevu projev, který nezůstal nezapomenut. Uvedl: „Přejeme si nový Balkán založený na politických hodnotách, ekonomické spolupráci a kulturní harmonii. Byl to osmanský Balkán a my jej jako takový obnovíme. Staletí osmanského Balkánu byly úspěšnou érou, ke které je třeba se opět vrátit.“
USA vyzvaly Turecko, aby stáhlo vojáky z Iráku
Turecko musí stáhnout z Iráku vojáky, kteří tam jsou bez povolení irácké vlády, řekl viceprezident USA Joe Biden.
Černá hora: Tisíce demonstrujících proti členství v NATO
Tisíce stúpencov opozície demonštrovali v Čiernej Hore proti možnému členstvu svojej krajiny v NATO a vyzývali na referendum. V prípade, že vláda rozhodne bez súhlasu občanov, môže nastať občianska vojna.
Evropská komise chce omezit přístup k internetu pro mládež do 16 let
Evropská komise se pokouší protlačit nový předpis omezující přístup k internetu pro mládež do 16 let. Dětem by se mělo bránit ve zřizování účtů na sociálních médiích bez svolení rodičů a byly by omezeny při používání vyhledávacích enginů.
The Radar Recordings of the Turkish Attack on the Russian Su-24
General Viktor Bondarev, chief of staff of the Russian Air Force, made an astonishing declaration which totally changes the image broadcast by the Western media, which has so far published only the Turkish version.
Assessing Venezuela’s Elections: The Good, the Bad, and the Indifferent
The streets of Caracas were eerily quiet late Sunday evening (December 6) as the city, and indeed the whole of Venezuela, anxiously awaited the results of the critical legislative elections.
How Slaves Built American Capitalism
Friday marks the 150th anniversary of the abolition of slavery in America and contrary to popular belief, slavery is not a product of Western capitalism; Western capitalism is a product of slavery.


RŮZNÉ

Stanley Kubrick: „Americká přistání na Měsíci byl podvod a já jsem byl ten, kdo to natočil.“
Nedávno bylo publikováno video, které se tváří, že je z roku 1999 a že na něm hovoří již zesnulý režisér Stanley Kubrick, o kterém se už dlouho mezi konspiračními teoretiky mluvilo jako o možném autorovi falešných záběrů z přistání Američanů na Měsíci. Některé zpravodajské servery tuto zprávu přijaly jako důkaz, že Američané na Měsíci skutečně nebyli, jinde poukazují na možný podvrh. Jak je to doopravdy?
Byli Američané na Měsíci?
Kdyz jsem poprvé slyšel o tom, ze někdo pochybuje o tom, ze Amici byli na Měsíci, tak jsem si řikal, že se bude jednat o nějaké šílence . Nijak jsem se o věc nezajímal hlouběji, a to byla chyba. ... Následně jsem se rozhodl provést malé přezkoumání toho, co vlastně na tom Měsíci nafotili, jak to vypadá a vůbec. ... A to byla má fatální chyba, protože se mi tím tak trošku zhroutil kus mého světa.
Americký měsíční program
200 vysoce postavených úředníků z Čínského kosmického programu podepsali petici, ve které požadují, aby byla zveřejněná tajná informace NASA, která se týká amerického letu na Měsíc. Tato informace je nutná, aby se světu dokázalo, že přistání astronautů na Měsíci nebylo pečlivě přepraveným podvodem, který měl za cíl oklamat světovou společnost o možnostech kosmických programů USA . Tato petice vznikla po nedávné analýze fotografií z čínského lunochodu, který údajně nenašel žádné stopy přistání Američanů na Měsíci.
Jak SSSR zachránil prestiž USA
Nezávisle na tom, jak výše uvedené procesy ve skutečnosti přesně proběhly, svět již nehodlal nadále Američanům věřit na slovo všechno, co mu o svých kosmických úspěších servírovali. Již v 70.tých letech 20.století vznikla situace, kdy svět požadoval jednoznačný důkaz o efektivnosti amerického vesmírného programu. Avšak po té, kdy Američané nebyli schopni předložit žádný ověřitelný důkaz o tom, že skutečně byli na Měsíci, bylo nezbytné aby se prokázalo alespoň to, že se svým kosmickým programem aspoň nějaký úspěch vůbec mají. A takovéto potvrzení, takovou kvitanci tohoto úspěch jim mohl dát pouze ten, kdo těchto skutečných úspěchů nezpochybnitelným způsobem dosáhl.
Chinese Lunar Rover Finds No Evidence Of American Moon Landings
These recent discoveries could strangely give credence to conspiracy theorists whom have claimed for decades that America had never gone to the moon but that the American moon landings were but an elaborate hoax to foul Russia into the space race and eventually, the nuclear arms race, with the purpose of ruining Russia, much like the financing of the Mujahideen forces during the soviet Afghanistan war successfully achieved.
© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar