Tipy a inspirace

A+ A A-

8 fíglů, jak přežít zimu bez nemocí.

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

1. pomocník z domácnosti: Olivový olej

Jak pomáhá: Zvláčňuje popraskané ruce a rty. Předtím, než vyjdete do zimy, potřete si ruce a rty olivovým olejem. Funguje také obyčejné máslo či margarín, ale na rozdíl od olivového oleje se tak dobře nevsáknou.

 2. pomocník z domácnosti: Váleček

Jak pomáhá: Zahřeje nohy. Jeden z nejjednodušších způsobů, jak se zbavit studených nohou je masáž válečkem. Jezděte jím po chodidlech po dobu 3 minut. Váleček má ještě jeden blahodárný vliv. Pomůže vám natáhnout šlachy, takže se vám bude snáze chodit po vánočních nákupech.3. pomocník z domácnosti: Kuřecí/slepičí polévka

Jak pomáhá: Zmírní příznaky nachlazení. Při nachlazení, pijte nejen dostatek tekutin, ale dopřejte si i dva talíře kuřecí polévky denně. Většinu infekcí dýchacího ústrojí způsobuje produkce bílých krvinek, kterým se říká neurophily, ty zvyšují produkci hlenu. Kuřecí polévka zabraňuje tvorbě neurophilů.4. pomocník z domácnosti: Láhev horké vody

Jak pomáhá: Posiluje imunitu. Kdykoliv cítíte, že na vás »něco leze«, přiložte láhev s horkou vodou k vašemu hrudníku. Přesně pod hrudní kostí se nachází brzlík, který vytváří T-lymfocyty, buňky, jež jsou základem obranných funkcí organismu. Teplem jejich činnost posílíte.5. pomocník z domácnosti: Láhev whisky

Jak pomáhá: Likviduje bolest v krku. Někteří odborníci radí kloktat whisky s vodou. To by bylo ale zbytečné plýtvání. Úplně nejlepší je whisky vypít s vymačkanou citronovou šťávou. Připravte si také ozdravný nápoj. Vymačkejte půlku citronu, přidejte trochu horké vody, lžíci whisky a lžičku medu. Pokud nepijete alkohol, kloktejte slanou vodu.6. pomocník z domácnosti: Žvýkačka bez cukru

Jak pomáhá: Udržuje v kondici uši. Zánět uší, patří k nepříjemným bolestem. Bohužel patří k častým nemocem zimního období. Při chřipce se smrkáním dostává hlen i do ušní trubice. Podle vědců se ale riziko, že onemocníte zánětem ucha, snižuje o polovinu, žvýkáte-li pětkrát denně. Akt žvýkání totiž posouvá hlen z ucha.  Sladidlo xylitol, které se dává do žvýkaček bez cukru, navíc napadá bakterie, které problém způsobují.7. pomocník z domácnosti: Polštář navíc

Jak pomáhá: Ničí kašel. Pokud trpíte kašlem, určitě vám neuniklo, že váš stav se v noci zhoršuje. Je to proto, že se řasinky, kterým se říká cilia a které se vyskytují kolem plic a průdušek, narovnají a nemohou posouvat vrstvu hlenu. Hlen se pak hromadí, což způsobuje kašel. Když si hlavu podepřete polštářem navíc, chloupky zůstanou v původním stavu. Pokud netrpíte hlenovým kašlem, ale spíše suchým a šimravým kašlem, zkuste si dát prst do ucha a lehce jím zatřást.8. pomocník z domácnosti: Žárovka

Jak pomáhá: Zlepšuje náladu. V zimě se často cítíme pod psa. Nedostatek sluníčka snižuje hladinu hormonu štěstí - serotoninu. Minutové cvičení s žárovkou vám jej pomůže doplnit. Sedněte si do místnosti, ve které můžete zhasnout. Vezměte posuvnou lampu s 60wattovou žárovkou. Posaďte se metr od lampy, ujistěte se, že ji můžete zhasnout z místa, na němž sedíte. Rozsviťte lampu a dívejte se do ní jednu minutu. Pak ji zhasněte, zavřete oči a soustřeďte se na záblesk světla, které máte před sebou, dokud nezmizí.Včelí lékárnaJednou z mnoha možností přírodní medicíny jsou včelí produkty. Velmi známé a celkem běžné je používání včelího medu, dále je možné použití včelího pylu, mateří kašičky, včelího jedu a propolisu.Med -je kromě své dobré chuti významným zdrojem potřebných živin.

Jeho působení na zdravotní stav je velmi rozsáhlé, uplatňuje se při onemocnění dýchacích cest, nachlazení, chudokrevnosti, ledvinových potížích, nemocech srdce, nemocech žaludku.

Výhodnější je domácí med, nákup v obchodech obnáší riziko koupě medu syntetického či málo kvalitního.Včelí pyl– Včely květový pyl sbírají a ukládají do buněk v plástvích, kde jej dál upravují, za pomoci medu, do snadno stravitelné podoby.

Pyl obsahuje velké množství biologicky účinných látek, zejména bílkoviny, minerály, enzymy, kyseliny, vitamíny.

Svojí podstatou je zásadně hodnotnější a pro tělo daleko přijatelnější než v současnosti moderní syntetické multivitaminy.Mateří kašička– je produktem hltanových žláz včel, které ji používají k výživě včelí matky.

Je to surovina dlouhodobě známá a používaná jako přirozený zdroj stimulačních látek, se širokým spektrem účinků.

Hlavně v oblasti jater, srdce, nervové soustavy, stimulace krvetvorby, podpoře imunitního systému metabolismu bílkovin, tuků, cukrů, k podpoře psychické rovnováhy, fyzické kondice, schopnosti rozmnožování.Včelí jed– má silné protizánětlivé účinky.

Využití včelího jedu je známé formou včelího bodnutí do postiženého místa nebo jsou na trhu masti s obsahem včelího jedu.

Terapie je účinná ke zmírnění bolestí při artróze, zánětech kloubů, bolestech páteře, namožených svalů, ústřelech, změkčení pooperačních jizevPropolis – je velmi vzácná přírodní látka, kterou vylučují pupeny rostlin a stromů, k ochraně před plísněmi, viry a bakteriemi.

Včely tuto látku sbírají, tmelí jí mezery v úle, ale hlavně ji používají jako jedinou možnou desinfekci na plástvích v úle.

Výrobky, připravené z propolisu vykazují velmi rozsáhlé a dnes klinicky ověřené, biologické účinky na živý organismus.

Mají výborný desinfekční účinek na řadu bakteriálních, virových a plísňových procesů.

Rovněž vykazuje analgetické účinky, uplatňuje se při regeneraci poškozené kůže.© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar