Tipy a inspirace

A+ A A-

Překyselení organismu - Acido-bazická rovnováha (ABR)

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Abychom si vůbec dokázali představit, co to ABR vlastně je, uvedu jednoduchý příklad: "Jedna molekula glukózy se při spalování rozkládá na dvě molekuly kyseliny mléčné". Jiným slovem, pokud chceme mít hodně energie, musíme počítat s tvorbou kyseliny v organismu. Pokud máme výborné trávení, zdravé ledviny, správně dýcháme, máme dostatek aktivních minerálů, včetně vápníku, náš organismus dokáže udržet normální pH (pH v krvi je vždy 7,34). Je to proto, že pH v krvi přísně hlídá hemoglobin spolu třemi dalšími "strážci" pH (carbonátový, fosfátový a proteinovým Bufer). Vnitřní orgány však nejsou tak dobře chráněny. Pro jejich dokonalou regeneraci musí organismus likvidovat kyselý odpad a mít stabilní pH kolem 7,0.

Existuje teorie, že mnoho patologických změn v organismu způsobuje lokální přehřívání. (Např. zánětlivé procesy, "horký" uzel štítné žlázy, pod.). Podle této teorie, přebytek kyselin v tkáních zvyšuje jejich vnitřní teplotu, stejně jako se při vyšší vnitřní teplotě orgánu "hromadí" více "kyselého" odpadu.

 

Porovnáme názory moderní a starodávné medicíny týkající se problémů kyselého nebo zásaditého znečištění organismu.

 

Tvrzení lékařů v Prastarém Egyptě: "V znečištěném organismu vzniká nejprve" bílá ", pak" žlutá "a nakonec" šedá "plíseň".

 

Znění celého článku ze kterého jsme pro Vás uveřejnili upoutávku je zde: http://www.luhacovicepraha.com/clanky/Prekyseleni-organismu-Acido-bazicka-rovnovaha-ABR/

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar