Tipy a inspirace

A+ A A-

Forks Over Knives - Raději vidličky než nože

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Viděli jste tento film? To, že fast food se dennodenně jíst nemá a že obsahuje mnoho tuků, ví snad každý. Tenhle film je ale trochu o něčem jiném. Já jsem ho právě dokoukala a musím se přiznat, že pokaždé, když zhlédnu nějaký tento film mě to nutí hrozně přemýšlet. Je o konzumaci živočišných výrobků - masa, mléčných výrobků. Vyvrací fakta, že jsou potřebné k životu a že by dennodenně měly být v našem jídelníčku. A není to dokument od nějakých amatérských vegetariánů, je to od doktorů, kteří následují tzv. celistvou rostlinnou stravu a je doplněn o nepřeberné množství tabulek, srovnávání a grafů.

Nejdůležitější z doktorů jsou dva, Dr. Campbell a Dr. Esselstyn. Oba dva vyrůstali na rodinné farmě chovající nejrůznější dobytek a po celé své mládí doporučovali konzumaci živočišných výrobků. Poté ale oba začali studovat (jeden šel za vědou, druhý za medicínou) a nezávisle na sobě udělali několik výzkumů/pokusů se stejným výsledkem - živočišná strava napomáhá zvyšovat náš špatný cholesterol, LDL, a zvyšuje výskyt srdečních onemocnění.

Jeden z výzkumů se skládal například s porovnání asijských zemí vs. amerických zemí, prudké snížení výskytu rakovin a onemocnění po sebrání dobytka v Norsku Němci za války nebo výskyt osteoporózy.

Znění celého článku ze kterého jsme pro Vás uveřejnili upoutávku je zde: http://fitfoodmanic.blogspot.cz/2013/02/forks-over-knives-radeji-vidlicky-nez.html

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar