Tipy a inspirace

A+ A A-

Cereálie, hranolky i káva urychlují stárnutí

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

„Smažené brambůrky, hranolky i rozpečený chléb mohou urychlovat stárnutí, jestliže se připravují příliš brutálně či za vysokých teplot. Patří sem i káva," vysvětluje profesor Eric Boulanger, expert na biologii stárnutí na univerzitě ve francouzském Lille. Zabývá se tam produkty pokročilé glykace (škodlivými novými molekulami vytvářenými vazbou cukru v krvi na bílkoviny) nazývané AGE. Tyto produkty se mohou vytvářet v živých organismech spontánně, ale také během přípravy potravin. A to z cukrů a proteinů vlivem tepla, kdy jde o tzv. Maillardovu reakci.

 

Když vařit, tak ve vodě 

Abychom zabránili jejich vzniku, stačí podle Boulangera vařit jídlo za nízké teploty (méně než 120 stupňů Celsia) a dávat přednost vaření ve vodě, v páře či mikrovlnné troubě před smažením, grilováním a pečením.

 

Podle francouzské Národní farmaceutické akademie ukázala 30 let trvající studie AGE, že tyto produkty "hromadící se v organismu mají zhoubný vliv, zejména při cukrovce, ledvinové nedostatečnosti a při stárnutí". Veřejnost však s těmito účinky ještě není dostatečně seznámena, uvádí profesor Jean-Pierre Foucher, prezident Národní farmaceutické akademie, která zveřejnila doporučení týkající se AGE.

 

Znění celého článku ze kterého jsme pro Vás uveřejnili upoutávku je zde: http://www.novinky.cz/zahranicni/331942-cerealie-hranolky-i-kava-urychluji-starnuti-tvrdi-vedci.html

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar