Tipy a inspirace

A+ A A-

Belgický primas: odkládání vlastní smrti bude považováno za projev egoismu

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Brusel. Eutanázií dětí ještě vše nekončí. V této věci můžeme očekávat další rozvoj legislativy – domnívá se belgický primas, arcibiskup André-Joseph Léonard. Nedávno lékařské kruhy vystoupily s návrhem uplatňovat eutanázii bez souhlasu pacienta v případě, kdy už není schopen vědomě o ni požádat a kvalita jeho života je „neuspokojující“. Podle bruselského arcibiskupa bude dalším krokem povolení zabíjet staré lidi znavené životem. Přívrženci eutanázie jsou dnes médii představováni jako velkodušní lidé, kteří si přejí, aby nemocní mohli rozhodovat o svém osudu. Nebere se v úvahu nátlak, který se na staré a nemocné lidí vyvíjí. Belgický primas připouští, že zanedlouho bude příliš velké odkládání vlastní smrti považováno za projev egoismu.

Svůj článek pro časopis La Libre Belgique nicméně arcibiskup Léonard uzavírá optimisticky. Věří, že se Belgové vzpamatují a vzbouří proti lobbistům za eutanázii.

 

Znění celého článku ze kterého jsme pro Vás uveřejnili upoutávku je zde: http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/3897-belgicky-primas-odkladani-vlastni-smrti-bude-povazovano-za-projev-egoismu.aspx

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar