Tipy a inspirace

A+ A A-

Malé dietní triky, které dokážou zázraky

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Lidé, kteří se všemi možnými způsoby honí za ideální štíhlou postavou, začínají se svým úsilím zejména před létem, aby zhubli, a měli tak postavu „do plavek”. Jenomže mnoho nárazových dietářů dělá chyby, které jejich snažení může nepříjemně kazit.

 

 

 

Vyměňte šťávy ze supermarketů za vodu s čerstvým mraženým ovocem, zeleninou a bylinkami.

Při přechodu na redukční dietu není dobré lpět v přizpůsobení jídelníčku jen na jedné věci, je potřeba se na změnu životního stylu zaměřit jako na celek. Místo okamžité a razantní změny je rozumné začít postupně. Dietoložka Cynthia Sassová radí na health.com, že nejlepší je nejdříve zařadit jednu změnu, a teprve když si na ni člověk zvykne, zavést další.

 

Pomoci může vláknina

Nedávná studie vedená National Institutes of Health zjistila, že lidé, kteří byli požádáni, aby do svého jídelníčku zařadili více vlákniny (30 g denně z potravy, nikoli potravinových doplňků), zhubli téměř stejně tolik jako jiní, kteří byli omezeni stravovacím plánem.
Pokud byste chtěli také vyzkoušet tento trik, zaměřte se na konzumaci čerstvé zeleniny a ovoce, zejména na ty kousky s jedlými stonky, se slupkou, ořechy, semena, divokou rýži, hrách, čočku nebo fazole. Odbornice radí tato jídla vyměnit za přílohy, například k masu či k omeletě, nebo je přidávat do salátů.

 

Změnou jídelníčku se mění chutě
„Mnoho klientů je překvapených, když zjistí, že se jim postupnými změnami jídelníčku zásadně mění chutě po tom, co přestanou konzumovat umělá sladidla. Říkají, že už nemají takové nutkání ke sladkostem, nehladoví hned hodinu poté, co dojedí, ale doopravdy vědí, co je hlad a co pouze chuť,“ říká Sassová.
Také radí, když chce člověk přejít z pití šťávy na čistou vodu, ale nemůže si zvyknout, může si do vody zpočátku přidávat například nastrouhaný závor, limetku, mátu nebo třeba mražené ovoce.
Zkuste tortillu nebo burrito vyměnit za pouhopouhou masovou náplň a místo tortilly přidat zeleninu, fazole, rýži a salát. Zkonzumujete tak o polovinu méně sacharidů, než když náplň zabalíte do pšeničné tortilly.
Pokud jste milovníky těstovin, obvyklé porce snižte na polovinu a naopak přidejte čerstvý špenát, rajče, nakrájené žampióny a cibuli. Tento trik vám ušetří zhruba 15 g sacharidů, zvětší porci jídla a budete se cítit sytější.

 

Udělejte z hořké čokolády dezert
„Tato změna pomohla spoustě mých klientů shodit nadbytečná kila,“ říká Sassová. Zhruba 40 g hořké čokolády obsahuje většinou zhruba 200 kalorií a 21 g sacharidů. Čokoládový croissant má zhruba 370 kalorií a 46 g sacharidů, čokoládové cookie zase 440 kalorií a 58 g sacharidů. Výzkum také ukázal, že tmavá čokoláda pomáhá potlačit chuť na sladké i slané pochutiny.

 

Znění celého článku ze kterého jsme pro Vás uveřejnili upoutávku je zde: http://www.novinky.cz/zena/zdravi/371160-male-dietni-triky-ktere-dokazou-zazraky.html

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar