Tipy a inspirace

A+ A A-

SHIVAMBU SHASTRA

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

 

Po tisíciletí užívali lidé vlastní moč jako léčivý prostředek. Poté, co byly v minulém století tradiční léčebné metody zavrženy a nahrazeny moderní medicínou, se zase až v poslední době vrací tzv. urinoterapie na scénu. V tradičních praktikách indické ayurvédy se nazývá Shivambu Shastra.

 

images

 

Žijeme v magickém světě – všude kolem nás, na všech úrovních, se propojuje poznání východní a západní, starobylé a moderní, duchovní přístupy a věda. Máme štěstí, že můžeme žít v takové době a pozorovat, jak před námi život odhaluje svá tajemství. Moderní vědecký výzkum zjišťuje, že starobylé duchovní ideje jsou velmi blízké nejnovějším vědeckým objevům např. na poli kvantové fyziky a vibračních léčebných metod. Jednou z takových mocných léčebných praktik, která se stává v poslední době velmi populární, je Shivamba Shastra, po tisíciletí považovaná ze „matku ayurvédické medicíny“ a známá často spíše jako „autourinoterapie“. Shivambu znamená „Šivova voda“ a pití vlastní moči jako omlazovací prostředek je zmiňováno již v 5000 let starém dokumentu Damar Tantra s odkazem na ještě starší posvátné Védy.

Na moči je něco esoterického, protože je vedlejším produktem krve a obsahuje „živoucí sílu prány“. Používání moči jako terapeutického prostředku nám ukazuje našeho „vnitřního léčitele“, který pracuje na mechanické i energetické úrovni. Z toho vyplývá, že moč jako holografická substance má schopnost ovlivnit všechny úrovně lidské bytosti – od fyzikální, přes elektromagnetická pole emocí a mysli až k jemným vibracím duše.

Moč je považována za nedocenitelný zdroj výživy a léčby. Je snad příliš kontroverzní nebo finančně nezajímavá, aby se o ní mluvilo a mohla být obecně akceptována jako poteciální léčivo. Vlastní moč člověka obsahuje prvky, specifické právě pro jeho konkrétní tělo. Lidský organizmus trvale produkuje mnoho rozličných protilátek, hormonů, enzymů a dalších chemikálií, potřebných pro řízení a regulování své funkce a udržování vyvážené rovnováhy. Klinické studie prokázaly, že tisíce důležitých chemikálií a živin fungují jako přirozené vakcíny, antibakteriální, antivirové a antikancerogenní činidla. Informace, které moč obsahuje, tak nemohou být získány z žádného jiného zdroje. Tak jak nenajdeme dva identické jedince, nenajdeme ani dva identické vzorky moče, které by obsahovaly naprosto stejné komponenty.

Moč není nečistá a toxická látka, vylučovaná organizmem. Je vedlejším produktem filtrace krve, vyčištěným derivátem, vyvořeným ledvinami, jejichž základní funkcí není vylučování, ale regulace všech potřebných složek krve a jejich koncentrace. Krev naplněná výživnými látkami prochází játry, kde jsou odstraňovány toxické látky (a následně vylučovány). Takto vyčištěná krev přichází do ledvin, kde projde filtračním procesem, při kterém jsou z ní odstraňovány nadbytečné soli, vitaminy, minerály, enzymy ad., které v daný moment organizmus nepotřebuje (ne že by na nich bylo něco špatného). Vyčištěný a sterilní roztok všech těchto látek ve vodě je moč. Posláním ledvin je udržovat v krvi rovnováhu všech jejích komponentů. Ledviny nám tak umožňují jíst a pít více, než náš organizmus v určitý konkrétní moment potřebuje.

Předpokládá se, že moč obsahuje tisíce látek, ale zatím jenom asi 200 jich bylo prostudováno. Obsahuje neuvěřitelnou sestavu kriticky důležitých živin, enzymů, hormonů, protilátek a prvků imunitního systému. Najdeme zde látky jako allantoin (je také v kostivalu a v aloe vera), aminokyselina kreatinin (využívaná v přípravcích pro zvětšování svalové hmoty), hormon DHEA (účinkující proti stárnutí, rakovině a obezitě), melatonin (ztišující účinek a posilování organizmu a jeho imunity), hormony testosteron, androgen a oestrogen (ovlivňující sex) atd.

V roce 1975 publikovaný (dr. A. H. Free) seznam látek v moči obsahuje (číslo značí mg/den):

Cokoliv co bylo součástí krve nemůže být pro dotyčnou osobu škodlivé. Navíc při interním užívání moč nejde rovnou do krevního oběhu ale prochází zažívacím systémem, kde je rozdělena na složky. Užitečné jsou znovu použité, ostatní se vyloučí.

Studium močoviny, která byla považována za jedovatou látku v moči, ukázala, že močovina je hned po požití rozložena na základní aminokyseliny, aby mohly být bílkoviny v organizmu využity co nejefektivněji. Rovněž se ukázalo, že močovina je výjimečně účinný antibakteriální a antivirový prostředek, jedno z nejlepších přirozených diuretik a rovněž nejefektivnější doposud objevený hydratační prostředek pro pokožku, protože zvyšuje schopnost pokožky vázat vodu.

I kyselina močová, běžně považovaná za odpadní produkt způsobující dnu, má význačná léčebná uplatnění, např. v tom, že aktivní destrukcí volných radikálů chrání proti nádorovým onemocněním a stárnutí.

Urokináza, enzym nalézající se v moči, se využívá ve farmacii k rozpouštění krevních sraženin a je široce využíván k odblokování koronárních tepen u obětí infarktu. V komerčně vyráběných lécích se najde mnoho dalších aplikací moči a močoviny.

Většina urinoterapeutů se nikdy nesetkala s vědeckým vysvětlením proč a jak to funguje – jejich vlastní zkušenosti jsou pro ně dostatečným důkazem. S rostoucím zájmem moderní medicíny o mocné účinky Shivambu Shastry se rozšířil i vědecký výzkum těchto praktik.

Ayurvéda má za to, že jakákoliv nemoc je způsobena narušením vnitřní metabolické rovnováhy organizmu. Uzdravit člověka znamená znovunastolit tuto rovnováhu.

Z vědeckého pohledu lze autourinoterapii považovat za rozšíření metod Jennera a Pasteura v oblasti autovakcinace. Určité tělesné substance, odebrané z těla, z nichž některé byly vyprodukovány jako výsledek vnitřní nerovnováhy, jsou znovu v malých množstvích zavedeny do organizmu a absorbovány do krve prostřednictvím pokožky nebo zažívacího systému. To dává imunitnímu systému všechny informace potřebné k tomu, aby odpovídajícím způsobem reagoval a obnovil rovnováhu (homeostázi).

Autorka knihy Urine Therapy – It May Save Your Life dr. Beatrice Barnett uvádí, že před požíváním moči je vhodné poděkovat svému tělu za to, že nám poskytuje tento zázračný elixír, a pít moč pomalu, uvědoměle a s radostí. Klade na to důraz proto, že dost lidí považuje ze začátku moč za příliš kyselou, hořkou nebo ostrou. I když se moč zředí, ze začátku může její požívání mít za následek bolest hlavy, nutkání ke zvracení nebo jiné výraznější reakce, než si na to organizmus zvykne a začnou být vidět výsledky. Je dobré si uvědomovat, že moč je pouhým vzorkem toho, co nám proudí v žilách, a počáteční instinktivní odpor proti jejímu požívání by měl být motivací ke změně postoje a nikoli k opuštění této zázračné terapie.

Moč je ve skutečnosti mnohem méně toxická a živější než většina stravy a nápojů, které běžně přijímáme. Naše tělo je schopné i z nekvalitních a devitalizovaných potravin vyrobit moč jako hodnotný a účinný léčivý prostředek. Jak účinný by musel potom být, kdybychom naše tělo živili zdravou, přírodní, organickou stravou.

Pití vlastní moči nás přiměje k vážnému zamyšlení nad tím, co jíme. Protože je to vedlejší produkt krve, dává smysl úvaha, že čím je krev čistší, tím je moč zdravější. Ale i moč z poměrně nezdravé krve obsahuje cenné imunologické látky, které mohou zlepšit zdraví dotyčné osoby. Čisticí účinek pití vlastní moči lze pozorovat na změně chuti a barvy moči. Požívání toxických látek jako jsou alkohol, kofein, drogy, ostré koření, mnoho cukru ap. při urinoterapii může ale samozřejmě snižovat až neutralizovat léčivé účinky moči.

Jako všechny ostatní přírodní terapie ani s urinoterapií není zapotřebí přestat po odeznění některých konkrétních symptomů nemoci, ale lze ji zařadit do běžného pravidelného životního režimu. Budou tak nadále pokračovat jemnější, ale pořád velmi zřetelné účinky této terapie jako pocit větši vitality, síly, uvolněnost, spokojenost, svěžest ap.

Praktický postup

Nejúčinnější je použít střední proud čerstvé, teplé ranní moči, lze ji ze začátku vypít třeba s čerstvě vymačkaným pomerančovým džusem. Nejlepší je však pít moč samotnou a nemíchat ji s žádným jídlem ani nápoji (v rozmezí hodinu před a po).

Doporučuje se začít pomalu, s kapáním moči přímo pod jazyk – 1 až 5 kapek první den, druhý den 5 až 10 kapek, třetí den stejné množství ráno i večer.

Podle vlastních reakcí a účinků lze pak postupně zvyšovat požívané množství podle potřeby, může to být i plný šálek. Vlastní moč lze používat i jako oční, nosní a ušní kapky, do koupelí nohou, ke kloktání i do klystýru. Doporučuje se i použití moči při masáži a v obkladech. Vše můžete vyzkoušet, nemůžete si nikterak uškodit.

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar