Tipy a inspirace

A+ A A-

BACHOVY KVĚTY VII.

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

 

Každý, kdo již měl nebo má domácího mazlíčka potvrdí, že i oni prožívají různé pocity a že i je můžeme rozdělit do různých charakterových a osobnostních typů, tak jako lidi (pokračování).

 

images

 

Nejčastěji používané květy

Po dlouhodobé nemoci, operaci, větší fyzické námaze, při různých duševních zraněních ale i v teplém až horkém počasí může váš domácí mazlíček trpět pocitem únavy, vyčerpání či slabosti. Necítí žádnou motivaci pro jakoukoliv aktivitu, často spí nebo leží. Tento negativní postoj mu pomůže překonat květ Olivy, který navrací ztracenou energii a působí jako skutečná energetická bomba. Pokud se však jeho motivace pro jakoukoliv aktivitu pořád neobjevuje, je dobré přidat k olivě i květ Habru obecného. Tento květ je vhodný hlavně pro zvířata, která rychle ztrácejí po sportovní námaze vitalitu. Tělesné potíže, které mohou ukazovat na nutnost použití této esence, jsou například zarudlé oči, zesláblá vazivová tkáň nebo nedostatečná obranyschopnost organismu. (Hornbeam) (Olive)

Pokud má váš zvířecí miláček velký problém poučit se z vlastních zkušeností a chyb, které znovu a znovu pravidelně opakuje navzdory své velké snaze i trpělivosti, podávejte mu květ Poupě jírovce. Může mít například sklony k nečistotě, za kterou se třeba i stydí a cítí se zkroušeně, není však schopen se ani po několikanásobných výtkách a vašem úpěnlivém domlouvání poučit. Na cvičišti nebo i na soutěži může tak tento miláček svého pána přivést do opravdového stavu beznaděje i zoufalství. Z tělesných symptomů, které poukazují na nutnost užívání tohoto květu, jsou to problémy s dýchacími cestami a střevní nebo ledvinové potíže. (Chestnut Bud)

V pozitivním stavu je zvíře plně koncentrované a snaží se všechno dělat a reagovat na vaše požadavky vnímavě a pozorně.

Nové začátky i přírůstky

Učinili jste nějakou změnu, se kterou se váš čtyřnohý miláček nemůže ztotožnit? Změnili jste mu prostředí,

odjeli jste s ním (nebo se chystáte) na dovolenou na neznámé místo, rozrostla se vaše rodina o nového člena nebo plánujete stěhování? Reakce na takové změny jsou u každého zvířete opravdu různorodé. Někteří rezignují, odmítají potravu nebo tekutiny, mohou trpět průjmem nebo jinými výpadky chování.

Květ Vlašského ořechu jim pomáhá se lépe s těmito novými situacemi vyrovnat a přijmout je. Je to také velmi důležitá esence v období březosti, před i těsně po porodu jak pro samotnou matku i štěňátka či koťátka, také i v situaci, kdy zvíře předáváme novému majiteli do nového a neznámého prostředí. V této situaci je dobré Walnut kombinovat s květem Snědku okoličnatého, o kterém jsme psali v minulém čísle časopisu. (Star of Bethlehem) (Walnut)

Walnut přináší obrovskou úlevu nejen ve všech nových začátcích, ale i v posledních chvílích života.

Reaguje váš domácí mazlíček s přehnanou žárlivostí až agresivitou na lidi, kteří se k vám přiblíží? Nebo na nový přírůstek do vaší rodiny, na nového mazlíčka či vašeho nového partnera? Jeho agresivní chování, spojené se žárlivostí či trucovitým jednáním pomůže odstranit velmi důležitý květ Cesmíny ostrolisté. Tento květ je vhodný především při zacházení s většími zvířaty, kde projevy skutečné žárlivosti jsou spojené i s fyzickou silou a přehnanou energičností. (Holly)

Holly přináší úlevu od negativních projevů žárlivosti a agresivity a tak váš čtyřnohý miláček je ochoten přijmout i přátelství se svými zdánlivými konkurenty a akceptuje je.

Na každý den

Jako univerzální esence pro všechny situace, čekané i nečekané, se doporučuje mít po ruce oblíbenou a snadno použitelnou Krizovou esenci. K náhlému a nečekanému šoku může totiž váš čtyřnohý miláček přijít velmi rychle a je zbytečné, aby v tomto stavu vnitřního ochromení setrvával. (Rescue Remedy)

Krizová esence není prostředkem pro dlouhodobé užívání, je však vhodným ošetřujícím prostředkem v akutních negativních situacích, jako je například návštěva zvěrolékaře, náhlé leknutí, návštěva výstavy nebo účast na soutěžích.

Na akutní kožní problémy je vhodný Krizový krém. Při spáleninách, oděrkách, zčervenání nebo zápalu kůže, ale i při alergických reakcích kůže - bodnutí vosou, klíšťatech, roztočích - je vhodné namazat postižené místo na kůži. (Rescue Cream)

Bachovy květy přinášejí úlevu a pozitivní naladění jak vašemu čtyřnohému miláčkovi, tak i vám samotným, proto je v některých situacích vhodné užívat je po určitou dobu společně. Zvířata mají neuvěřitelně vyvinutý smysl a cit pro vnímaní lidské nepohody a emocionálních krizí, změn i energetické nerovnováhy.

(pokračování v příštím čísle)
Mgr. Zuzana S. Michalová
www.bachovaterapie.cz

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar