Tipy a inspirace

A+ A A-

BACHOVY KVĚTY VI.

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

 

Harmonické vibrace Bachových květů regulují duševní nebo také charakterové negativní vibrace, přinášejí rovnováhu duše a těla a přispívají k udržení zdraví.

 

images

 

Aktivují pozitivní energie, které posilují a stabilizují imunitní systém a obranyschopnost organismu. Apatie a rezignace, jakož i všechny jiné negativní postoje, ochromují imunitní systém a snižují aktivaci vlastních sebeléčivých sil organismu. Naproti tomu životní odvaha, správná síla vůle a pozitivní rozpoložení mysli a srdce zvyšují šance na zdraví a pomáhají ho udržovat.

Bachovy květy pro čtyřnohé miláčky

I zvířata mají své vlastní pocity.

Každý, kdo již měl nebo má domácího mazlíčka, potvrdí, že i oni prožívají různé pocity a že i je můžeme rozdělit do různých charakterových a osobnostních typů, tak jako lidi. Poznají a prožívají také pocity radosti i bolesti, strachu či osamělosti. Tyto pocity a jejich prožívání působí na jejich chování i dobrý zdravotní stav. Zvíře, které se cítí v bezpečí a šťastně, má i zřídkakdy zdravotní problémy.

Pokud si lidé mezi sebou a svým okolím sdělují své pocity a problémy, komunikace mezi člověkem a zvířetem je mnohem složitější. Mnohá zvířátka leží v koutě nehybně a tiše navzdory velké bolesti, jiná zase mohou méně žrát nebo potravu vůbec odmítat.

Jak vybrat správný květ pro svého čtyřnohého mazlíčka

Při výběru vhodných Bachových květů je důležitá přesná analýza a pozorování zvířete. Je dobré dbát i na řeč těla, změny, postoje a reakce v určitých situacích. I když špatně zvolený květ nemá žádné škodlivé účinky a vyloučí se z těla bez jakýchkoliv následků, nedostaví se s ním však ani žádaný terapeutický účinek.

Užívání a dávkování…

Zvířata nejlépe zpracují a využijí Bachovy květy, pokud se jim správně podávají. Dokonce mnohá zvířata, především psi pokud cítí, že jim kapky pomáhají, sami se jich dožadují a budou je spokojeně a mlsně přijímat i přímo z vaší ruky. Pokud však zvíře kapky odmítá, mohou se například u psů i koček namíchat kapky do trochy mléka či smetany nebo podat nakapané na sušence. Když nepomáhá ani to, je možné vyzkoušet pár kapek do misky s vodou. Nedoporučuje se kapat květy do jídla, protože zvířata je přijímají a působí na ně především přes sliznice v ústech a ne přes trávicí trakt.

U menších zvířat se doporučuje užívat třikrát denně čtyři kapky, u středně velkých třikrát denně osm kapek a u velkých zvířat třikrát denně deset kapek.

Pokud se duševní stav zvířete zlepšuje, lze dávkování postupně snižovat, například u malých zvířat na třikrát denně jen dvě kapky, u zvířat střední velikosti na třikrát

denně čtyři kapky a u velkých zvířat na třikrát denně osm kapek. Postupně je možné dávkování dále snížit na dvakrát až jedenkrát denně. Pokud má váš mazlíček při nějaké těžší nemoci zvěrolékařem předepsané alopatické léky, je možné i k nim bez obav podávat Bachovy květy, které mu v tomto náročném období poskytnou psychickou i duševní podporu a pomoc. V tomto období je dobré květy podávat 15 až 30 minut po podání alopatického léku.

Nejčastěji používané květy

Mimulus (Kejklířka skvrnitá)

V blokovaném stavu se zvířecí mazlíček obává, má strach z určitých situací a věcí. Má strach, když zůstane sám, když je tma, ze silných zvuků, když potká určitou (známou či neznámou) osobu nebo zvíře nebo když přijde do styku s rušným prostředím či okolím. To se vztahuje i na období oslav ale i bouřek a hromobití, kdy vylekané zvíře hledá úkryt pod gaučem nebo ve svém pelíšku. Zvíře utíká před tím, co mu nahání strach, ale zároveň před tím utéct nedokáže. Kvůli své úzkostlivosti a strachu působí zvíře skepticky a nervózně. Například u psů tento stav vede často k větší náchylnosti k bakteriálním infekcím nebo nemocem všeobecně. Když je zvíře zraněné nebo nemocné, prožívá tento stav pravidelně, přičemž se někdy pokouší svoji nemoc i uměle prodlužovat. U některých zvířat, především psů, kteří mají za sebou obzvlášť špatnou zkušenost, pomáhá Mimulus v kombinaci s květem Star of Betlehem (Snědek okoličnatý, odstraňuje hluboká traumata a šoky).

V pozitivním stavu se domácí mazlíček přestane obávat a také reaguje klidně a pokojně i v situacích, které ho konfrontují s jeho vnitřním strachem.

Rock Rose (Devaterník penízkovitý)

Na rozdíl od Kejklířky skvrnité, blokovaný stav Rock Rose je u zvířat spojený s panickým strachem. Jen stěží přijímají své okolí a na jakékoliv i dobře míněné a uklidňující rady reagují s ještě větší panikou.

I když jsou ochromení strachem, často tento stav způsobuje negativní zkušenost nebo zážitek, který se u nich neočekávané opět objevuje, nebo jsou konfrontováni s obdobnou situací. V pozitivním stavu se zvíře pomocí tohoto květu učí lépe zacházet se zátěžovou situací a nereagovat v ní panikou a strachem.

Vine (Vinná réva)

V negativním postoji reaguje zvíře krajně autoritativně, chová se jako vůdce, který si od nikoho nenechá svoje vydobyté místo vzít. I jeho pohyby, chování těla - je nadřazené, hrdé a cítí se být v naprosté přesile. Takové zvíře vyžaduje naprostou pozornost, jak od člověka tak i od ostatních zvířecích kamarádů, na které často buď vrčí nebo vyjadřuje jinak svou dominanci. Tento psychický postoj vyvolává u zvířat i nemoci cévní, nemoci kloubů či trávícího traktu. V pozitivním stavu zvířecí mazlíček opustí své dominantní postavení a začne akceptovat i své nebo i jiné zvířecí příbuzné a reaguje také s větší vůlí a podřízeností i na povely a rady svého majitele.

(pokračování v příštím čísle)
Mgr. Zuzana S. Michalová
www.bachovaterapie.cz

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar