Tipy a inspirace

A+ A A-

BACHOVY KVĚTY IX.

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

 

„Nikdy nezapomeňme, že tělo je jen pozemský příbytek duše, v němž pobýváme pouze nakrátko, abychom byli schopni vejít ve styk se světem za účelem získání poznatků a zkušeností. Aniž bychom se s tělem příliš identifikovali, měli bychom se ovšem k němu chovat s respektem a věnovat mu veškerou péči, aby nám dlouho ve zdraví vydrželo pro dílo, které v něm máme vykonat…"

Dr.Edward Bach, Uzdrav se

 

images

 

Hojivá mast pro každý den

Denně jsme konfrontováni s mnoha situacemi, příjemnými i méně příjemnými, snažíme se nacházet nejlepší řešení pro všechny zúčastněné a tak plynout s tokem života dál a dál.

Některé dny se nám daří procházet výzvami života lépe, některé dny nám však přinesou zmatek, pocit viny, nejistotu i strach. Pak probíráme ve své mysli jednotlivé střípky událostí, přehráváme si v hlavě proběhlé dialogy i vlastní monology, snažíme se utvrdit ve správnosti vlastních názorů či omylů. Naše mysl pracuje naplno a naše tělo pomalu, ale někdy i náhle, zažádá o pozornost. To, co se odehrává v našem nitru, se pak najednou potřebuje projevit i navenek. Pokud nám naše myšlenky či přesvědčení brání prožívat radost ze života, užívat si ji v maličkostech každého dne, objeví se bolest v zádech, máme problémy se narovnat či vykonat odvážnější pohyb. Ztuhlost těla reaguje
jen na ztuhlost našich myšlenek. V kloubech se objeví naše nevyřešené emoce a kolena prozradí a odráží naše partnerské vztahy, nakolik jsme v nich otevření, naplnění a v kontaktu sami se sebou.

Bolest hlavy je často reakcí na vnitřní neklid, na množství impulzů, kterých se nám dostává a neumíme je v klidu roztřídit. I naše pleť reaguje na vlivy vnitřní podrážděnosti i netrpělivosti, čím více jsme unaveni, tím více se to projeví na její kvalitě i vzhledu. Drobné pupínky, různé nerovnosti či nečistoty, odráží napětí i konflikty uvnitř nás.

V těchto situacích pak hledáme rychlou pomoc a úlevu v různých terapiích, časopisech, knihách. Ptáme se na osvědčené metody, které by fungovaly hned a nevyžadovaly od nás velkou námahu, úsilí ani čas.

Krém první pomoci

Jedním z rychlých a bezpečných pomocníků na cestě k odstraňování vnějších bolístek je i hojivý Krém první pomoci (Rescue cream), který může být i součástí domácí lékárničky a pomůže při všech denních starostech a bolestech. Svým přírodním složením podporuje samoléčivé síly v těle, má regenerující a stabilizující účinky jak v tělesných tak i v emočních krizích.

Vyrábí se z šesti květů a je určen k zevnímu použití. Můžeme s ním potírat místa největší zátěže i několikrát denně, až bolest pomalu odezní. Je vhodným pomocníkem při špatně hojících se ranách, bodnutí hmyzem, alergických reakcích, spáleninách, pohmožděninách, zánětu a řezných ranách.

Úlevu přináší i jako tělový krém, po namáhavém dnu, vyčerpávající práci či při celkové únavě organismu. Tehdy je vhodné vtírat ho pomalu krouživými pohyby na celé tělo a vědomě uvolňovat nahromaděný stres.

Tento krizový krém první pomoci se osvědčil i jako skvělý pleťový krém, který pleť uvolňuje, vyhlazuje a zbavuje zbytečného stresu.

Zároveň díky svým hlubokým čisticím účinkům, které mu dodává květ Planého jablka (Crab Apple), zbavuje plet nečistot a je účinný i při problematické pleti a akné. Při alergických reakcích se doporučuje jako zklidňující a hojivý prostředek.

Pokud máte problémy s usínáním a klidným spánkem, doporučuje se tímto krémem těsně před usnutím namasírovat chodidla, která jsou spletí důležitých akupunkturních bodů - tím přinesete vašemu tělu rychlé uvolnění a klidný spánek.

Při bolestech hlavy i začínající migréně natíráme krémem spánky, místo bolesti i krční páteř.

Pro své čistě přírodní složení a jemné účinky se Krizový krém může stát opravdu oblíbeným prostředkem celé rodiny a bez obav ho mohou používat jak dospělí, tak i děti a kojenci.

(pokračování v příštím čísle)
Mgr. Zuzana S. Michalová
www.bachovaterapie.cz

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar