Tipy a inspirace

A+ A A-

ZÁŽITEK A ZKUŠENOST Z JINÉ DIMENZE

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

 

Opakovaně jsem se osobně já a můj syn podrobili zákroku filipínského léčitele reverenda Placida Palitayana, který už poněkolikáté zavítal do naší země, aby tu pomáhal lidem potřebným v jejich utrpení, se kterými si oficiální medicína neví rady.

 

images

 

Opakovaně jsem se tak přesvědčil na své kůži a byl jako přímý svědek účasten toho, před čím náš rozum zůstává stát. Psychická chirurgie, spirituálně-somatická léčba duchovních léčitelů z Filipín nebo logurgie je jev, který současná věda není schopna, podobně jako mnoho dalších, uspokojivě vysvětlit. Přesto ale existuje. Rukama takřka zázračných léčitelů prošly i u nás tisíce lidí. Navíc se za nimi nemusí cestovat až do vzdálené jihovýchodní Asie, do tropické ostrovní země v Pacifiku. Filipínští léčitelé už opakovaně navštěvují naši zemi a provádějí zde svou praxi. Pokud bychom si chtěli tuto zemi, kulturu a životní zvyklosti nějak představit, půjde to asi bez vlastní přímé zkušenosti jen velmi těžko. Filipínská republika pojmenovaná podle španělského krále Filipa II., který byl jedním z mnoha vládců země, má s naší zemí velmi podobnou vlajku, jen klín není modrý, ale bílý, její dolní pruh je stejně červený a horní pruh je modrý. Touto malou podobností ale možnost srovnání Filipínské a České republiky v podstatě končí. O specifikách této exotické destinace a jejím snad ve světě nejpřátelštějším obyvatelům si lze jistě přečíst na stránkách mnoha turistických průvodců. O čem si zde ale nepřečtete je to, o čem se ani psát nedá a co se právě musí zažít nebo aspoň vidět. Otázek, které při tom člověka napadají, je mnoho a odpověď skoro žádná. Fenomén je to ale dnes, i díky internetu, natolik známý, že ho nelze přehlédnout. Názory jsou samozřejmě protichůdné, ale počet  uzdravených a těch, kteří sice reprezentují oficiální medicínu, ale víc věří ještě něčemu jinému a léčení se podrobili, je také hodně, i když přesné statistiky nejsou.
Rozhodně nejde o podvod, nechápu, jak jim někdo mohl „podsouvat“ pytlíky se zvířecí krví nebo s vnitřnostmi schované  v rukávu nebo v dlani.

Rukávy měl reverend Palitayan vykasané a pod ruce se mu při zákroku dívalo celkem 5 lidí a smělo se fotit i natáčet bez problémů. Jistě si člověk potřebuje nějak odpovědět, nějak si to vysvětlit a utišit tak „křičící“ mozek… Napadá mne jen jedna možnost. Jít na to přes kvantovou fyziku. Nejsem sice fyzik a už vůbec ne kvantový, ale nějak se ten časoprostor,
nebo-li troj-rozměr překročit musí a do čtvrté či kolikáté, svinuté či jako struny nesvinuté dimenze se dostat rozum při tom musí a aspoň jako „únik“ to na chvíli pomůže se s tím nějak smířit. Ještě kdyby to prohrabování léčitelových rukou v útrobách blahem se usmívajícího pacienta tolik „nemlaskalo“ a vazy na páteři, které elegantně poruší, aby se dostal k poškozenému obratli nepraskaly.

Pak tu samozřejmě teče „krev“. Název „nekrvavá operace“ tedy není přesný. Ve skutečnosti ale nejde o čistou krev a nebo jen o zbarvenou plazmu, protože tak rychle jako se zaceluje rána a po vytažení ruky není ani jizva, tak stejně rychle se patrně daří „podvazovat“ cévy, aby rána nekrvácela tak, jak je to při běžných chirurgických operacích na operačních sálech běžné. Pokud jde o sterilní prostředí či asepsi a ochranu proti přenosným nemocem, není, jak se zdá, z nepřítomnosti komplikací tohoto druhu ani v tomto ohledu čeho se bát. Pokud už o komplikacích mluvím, tak za dobu asi čtyřletého působení vždy ve třech deset dní trvajících turnusech, kde se pacienti střídají asi po šesti minutách od devíti do osmnácti hodin se nikomu nic zlého nepřihodilo

Dr. Tom Kilian

 

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar