Tipy a inspirace

A+ A A-

Jednoduchá cibule

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Mne kolem cibule snad nic nepřekvapí. Už léta totiž běžně používám a šířím recept stařenky z Vidče. Do hrnku na kafe dám půlku větší, nebo jednu celou menší, ale rovněž na půlky rozkrojenou cibuli, zaliji čistou vařící vodou. Po cca čtvrthodině ji z toho "přelivu" můžeme vyndat a až voda trochu vychladne, po troškách, třeba i 2-3 hodiny v jednom kuse ho budeme moci vlažný bez obav popíjet. Má totiž celkem příjemnou chuť a prakticky žádný zápach.


Úžasně rychle to vyspraví už chycené nosní sliznice i průdušky, zmírní rýmu, zlepší dýchaní. Urychlí ale i vyléčení případný zánět hlasivek.


Ale pozor, žádný med, žádný cukr, žádné další ohřívání či vaření. Pít vždy jen a jen vlažný, čerstvý, tedy právě zchladlý přeliv a nic dalšího do něho už nepřidávat.


Až po letech jsem se se zadostiučiněním dočetl, že vědci zkoumající cibule zjistili, že po jejím rozkrojeni nalezli její změřitelné stopy ještě i za 10 cm cihlovou zdi. Mluví to jasně o její výjimečné agresivitě, ale asi i ocelkové síle a účinnosti pronikat úplně vším.


Hlavně však, zkuste i vy bez obav recept naší staré bylinářky z Vidče. Její už přes 100 let. Mně je už 81 let a tento jednoduchý, navíc velmi levný, kdykoli a komukoliv dostupný recept u mě už přes 60 let pokaždé bezvadně, rychle a přitom bezpečně zafunguje.

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar