Tipy a inspirace

A+ A A-

NOVÁ STUDIE: Zmrazte kuře před konzumací, vyhnete se otravě!

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Zmrazení kuřecího masa poté, co si ho přinesete ze supermarketu, vám může v nejkrajnějším případě dokonce zachránit život. Proces zmrazování masa totiž podle nové studie zabije až 90 procent buněk zákeřné bakterie Campylobacter.

 

 


Bakterie Campylobacter, která se nejčastěji vyskytuje v syrovém drůbežím mase, může způsobit žaludeční nevolnost, zvracení, průjem a v nejhorších případech dokonce i smrt, píše deník Daily Mail.
Vědci z Velké Britanie proto doporučují, aby lidé syrové kuřecí maso před konzumací nejdříve zmrazili. Podle jejich studie obsahuje 6 z 10 kuřat v obchodech tuto bakterii, která infikuje až půl milionu lidí za rok. Ročně dokonce na následky konzumace kontaminovaného masa ve Velké Británii zemře 100 lidí.

 

Kuřecí maso se do médií dostalo letos už podruhé - a znovu kvůli bakterii Campylobacter. Tehdy vědci varovali, že omývání syrových kuřat napomáhá této škodlivé bakterii v šíření. K problematice se tehdy vyjádřil i hlavní hygienik ČR Vladimír Valenta: "Zvýšený výskyt je v každém roce zaznamenán v letních měsících. Při jakémkoliv omývání vzniká drobný aerosol, proto je nutné na toto riziko myslet a vhodným postupem ho minimalizovat."
Nyní tedy vědci dodávají další radu. Pokud chcete snížit riziko nákazy zákeřnou bakterií, která může mít fatální důsledky u malých dětí, starších osob a u lidí s oslabeným imunitním systémem, kupujte si mražené kuřecí maso, nebo to čerstvé nechte nejdřív projít procesem zmrazování.

 

Většina lidí se po nákaze sice zotaví do několika dní, ale v některých případech může infekce bakterií Campylobacter způsobit také syndrom dráždivého tračníku, reaktivní artritidu nebo dokonce vyvolat potrat.

Umýváte KUŘECÍ před pečením? Ohrožujete tím své zdraví!

Kuřecí maso může být nebezpečné. Pokud ho v syrovém stavu před jeho přípravou omýváte vodou, napomáháte škodlivým bakteriím v šíření po celé kuchyni.
S nadcházejícími horky vzniká ideální prostředí pro šíření různých bakterií vyskytujících se v potravinách, které denně požíváme. Většina lidí se proti nim snaží chránit alespoň základní prevencí. Může to být například omýváním syrového kuřecího masa před jeho zpracováním. Jenže právě to může bakteriím spíše pomoct než se jich zbavit.

 

Jedním z takových případů je bakterie rodu Campylobacter vyvolávající akutní střevní infekce u lidí, tzv. kampylobakterózu. Vyskytuje se nejčastěji v drůbežím a vepřovém mase a její bakterie se rozšiřují právě při jeho omývání. Vyvolané onemocnění je potom provázeno bolestmi břicha, výrazným průjmem, někdy i krvavým, bolestmi hlavy a horečkou.

 

"V roce 2013 onemocnělo Kampylobakteriózou 18 389 osob. V souvislosti s tímto onemocněním je evidováno 7 úmrtí. Nejčastěji onemocní děti ve věku od 1 až 4 let. Zvýšený výskyt je v každém roce zaznamenám v letních měsících. Při jakémkoliv omývání vzniká drobný aerosol, proto je nutné na toto riziko myslet a vhodným postupem ho minimalizovat.“ uvedl MUDr. Vladimír Valenta, hlavní hygienik ČR.

 

Ve Velké Británii je otrava jídlem velkým problémem, ročně zde díky této bakterii onemocní přibližně 300 000 lidí a následně zemře něco málo přes 500. Tento týden vydala Britská lékařská komora prohlášení, ve kterém varuje před omýváním drůbeže dříve, než ji začneme tepelně zpracovávat.

 

Kampylobakterióza není zatím podle Valenty u nás tak akutním nebezpečím, jako například ve Velké Británii, ale i tak bychom měli dodržovat alespoň základní prevenci. Důležité je u kuřete neomývat maso před jeho tepelným zpracováním. Pokud je maso nakažené, tak se bakterie rozšíří po celé kuchyni a následuje kompletní kontaminace prostředí. Poté už nepomůže sebelepší hygienické opatření a můžete si být téměř jisti, že se nakazíte.
Dále se můžeme bránit tím, že neskladujeme drůbež v lednici společně s ostatními potravinami určenými k přímé spotřebě, a umýváte teplou vodou pracovní plochy a kuchyňské náčiní.


Pošlete TIP na článek svým přátelům!

NOVÁ STUDIE: Zmrazte kuře před konzumací, vyhnete se otravě!

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar