Tipy a inspirace

A+ A A-

Léčivá houba Čaga sibiřská (Chaga) – houbanesmrtelnosti

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Jde o léčivé houby, které mají silné antioxidační vlastnosti a dokážou nás rychle postavit na nohy i po těžké noci, zklidní a normalizují trávení.Tyto houby mají svůj původ a bohatou historii na Sibiři, kde jsou dlouhé staletí považovány za houby nesmrtelnosti. Jsou základem tradičního lidového léčitelství v těchto oblastech.

 


Čaga houby rostou na břízách a využívají úžasné nutriční vlastnosti tohoto stromu. Obsahují množství vitamínu B, flavonoidy, minerály a enzymy. Jsou jedním z na světě nejbohatších zdrojů kyseliny pantothenové, která je důležitá pro činnost nadledvinek, a také trávicího systému. Zajímavostí této houby je fakt, že senedá pěstovat – je čistě přírodním produktem, který se vyskytuje jen velmi zřídka, proto je velmi vzácná. Má vysoký obsah přírodního melaninu, který má molekulární strukturu jako melanin lidských buněk, a tak přirozeně proniká až do úrovně buněk.

 

Čaga pomáhá při mnoha nemocech
Čaga je houba rostoucí na kmenech bříz známá pro své jedinečné léčivé účinky. Roste zejména na Sibiři, kde významnou měrou přispívá ke zdraví obyvatelstva. Účinky čagy jsou úžasné.

 

Čaga (Chaga) pomáhá při různých nemocech, například:

 • rakovina prsu a dělohy
 • zánět a rakovina žaludku
 • onemocnění dvanácterníku, slinivky a sleziny
 • žaludeční vředy
 • zánět a rakovina jater
 • cukrovka
 • různá autoimunitní onemocnění
 • Crohnova choroba a další …

Je velmi účinná při posílení imunity. Její hlavní složky jsou betaglukany (20%), betulin a betulinická kyselina. Obsahuje různé složky, některé rozpustné ve vodě, jiné rozpustné v alkoholu, takže se z ní dají vyrábět i alkoholové výtažky (tinktury) i čaje.

 

Proč užívat houbu Čaga
Čaga je přibližně 5-8 krát výživově hodnotnější než jiné léčivé houby. Během svého růstu absorbuje živiny celého stromu včetně jeho životní energie. Účinky čagy na lidský organismus jsou rozmanité

 

– Podporuje imunitní systém
– Podporuje odstraňování toxinů z těla
– Stimuluje centrální nervový systém
– Zpomaluje růst rakovinných buněk
– Udržuje zdravou barvu pleti a mladistvý vzhled

 

V poslední době se čaga stala velmi populární mezi ženami v Japonsku pro podporu zdravé pokožky. Po tisíce let byla čaga uctívána v Číně, Japonsku, Rusku a Malé Asii jako „královna rostlin“, „dar od Boha“ nebo „houba nesmrtelnosti“.

 

Mezinárodní vědecká komunita proto začala s rozsáhlým výzkumem čagy. Za posledních 50 let moderní vědecké studie prokázaly pozitivní účinky čagy na imunitu a zdravotní problémy související s věkem.

 

Sibiřská čaga (Chaga) obsahuje:

 • Ergo steroly
 • Melanin
 • Beta glukany
 • Saponiny, steroly, triterpeny, kyselinu betulinovú, SOD
 • Aminokyselinové komplexy, stopové prvky

Super ORAC výsledky
Co je to ORAC (Oxygen Radical Absorbance Capacity)? Jde o novou metodu, kterou se dá změřit hodnotu antioxidantů v potravě. Nazývá se Absorpční Kapacita kyslíkových radikálů (ve zkratce ORAC). Je to měrná jednotka pro antioxidanty, vyvinutá Národním Institutem pro stárnutí v Národním Institutu Zdraví (NIH).

 

Odhaduje se, že 80-90% populace světa nezkonzumuje ani polovinu doporučené dávky antioxidantů na to, aby mohli bojovat s volnými radikály, se kterými přijde tělo do kontaktu. Strava s vysokou hodnotou ORAC má pro zdravotně uvědomělé lidi hodnotu zlata.

 

Jaká je doporučená denní dávka?
Podle výzkumu potřebujeme přibližně 3000-5000 ORAC jednotek denně. Šokující je, že většina lidí zkonzumuje jen 1200 ORAC jednotek denně. Možná i sníme dostatek ovoce a zeleniny, ale nemají vysokou antioxidační hodnotu. Následující tabulka nám ukáže hodnoty ORAC konkrétněji.

 

Hodnoty ORAC

Čaga má nejvyšší hodnota ORAC ze všech přírodních potravin, vyšší než acai.

 

A k čemu se Čaga nejčastěji používá?
Především v zemích, kde má čaga svou tradici se používá jako výborný doplněk, někde i jako lék při zánětech žaludku, žaludečních vředů, nemocného dvanácterníku, slinivky, jater, sleziny, a také jako podpůrný prostředek při nádorových onemocněních – především žaludku, střev, jater, sleziny, ale i prsu a děložního čípku. Údajně nejlepších výsledků se dosahuje, když se používá v počátcích choroby.Čaga je v těchto zemích předepisována i při léčbě ekzémů, lupénky a dalších kožních nemocech.Posiluje nervový systém. Je ale hojně používaná především jako doplněk určený k prevenci před civilizačními chorobami a posílení imunity.


Pošlete TIP na článek svým přátelům!

© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar