Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  
TÝDEN 27 TÝDEN 28 TÝDEN 29

Svět a společnost - týden 29/2015

Írán a světové mocnosti uzavřely historickou dohodu
Světové mocnosti se ve Vídni po dlouho protahovaných jednáních dohodly s Íránem na omezení jeho jaderného programu výměnou za odvolání sankcí.
Ilona Švihlíková: Česko v žádném případě nesmí vstoupit do eurozóny!
Na „řecké“ krizi najdeme jednu jedinou pozitivní věc – odhaluje, kdo je kdo. Nemilosrdně odkrývá, co se skrývá za evropskými kecy o solidaritě a spolupráci. Ukazuje všem, co je zač současná německá vláda. A to je velmi užitečné, i když bolestivé. Ale bez poznání pravdy se dál dostat nemůžeme. - See more at: http://blisty.cz/art/78135.html#sthash.DsbzMdpX.IyeNdDfG.dpuf
ECB urychluje rozpad Evropské unie
Poddanství globálnímu světovému lichváři a pasivita občanů přeměněných na konzumenty nedává šanci na obrodu, alespoň prozatím. Škody způsobené pitomostí a zbabělostí politické třídy však narůstají den ze dne. Současný finanční systém nedává šanci uniknout, a proto řešení bude možné, až padne. A jeho pád bude veliký, jak praví Bible.
Konec svobody projevu ve Španělsku
Toto je konec veškerých svobod a stojí na našem prahu. Zde jsou nové zákony ve Španělsku.
Pozadí řeckého dluhu a účelu EU
Současná debata o řeckém dluhu dala vzniknout všemožným výhrůžkám, především Tsiprasově vládě, a pak Řekům. Aniž bych začínal diskusi o odporné straně této záležitosti, okomentuji mezinárodní kampaň proti Řecku, aby neopustilo eurozónu. Podíváme se na historický projekt Evropské unie a eura, se kterým přišli v r. 1946 Churchill a Truman, a na to, že nakonec Řecko skončilo v pasti mezinárodní geopolitické situace, a ne své ekonomické situace.
Syriza: řecká tragédie, komedie nebo osvobození?
...Přestaví-li Tsipras vládu a příjme-li pomoc politických protivníků, aby prosadil euro-program, proti němuž verbálně bojoval a proti kterému hlasovalo 60% Řeků, bude autorem největšího podvodu v dějinách poválečné Evropy. EUropa zajásá, Evropa naopak utrpí ránu, ze které se nemusí vzpamatovat.
Otevřený dopis maďarského ekonoma Zoltána Pogátsy protiřeckému východnímu bloku
Přinášíme Vám překlad otevřeného dopisu maďarského ekonoma a specialisty na řeckou krizi Zoltána Pogátsy obyvatelům zemí bývalého východního bloku, které jsou součástí eurozóny. Byť není ČR součástí eurozóny, protiřecké nálady často vyvolané demagogií médií se u nás hojně vyskytují, proto stojí za to uvést věci na pravou míru.
Stručné dějiny eura
Zažíváme dobu krize eurozóny. Tato krize nepřišla ze vzduchoprázdna. Má původ již v době vzniku této měnové jednotky a s tím, že nebyla zavedena z ekonomických, ale politických důvodů
Rozděl a panuj!
Již ve starověku vládci pochopili, že v období problémů a krizí je pro zachování moci velice výhodné nalézt obětního beránka a na něj usměrnit hněv lidu.
Popravy prováděné Islámským státem byly zřejmě natočeny ve studiu za použití filmové a trikové techniky
Mistrovský kousek se povedl rusko-ukrajinským hackerům ze skupiny Cyber-Berkut. Podařilo se jim získat video soubor z blíže neurčeného elektronického zařízení (nejspíš smartphone nebo notebook) spolupracovníka amerického senátora Johna McCaina během jejich návštěvy Ukrajiny.
V OSN presadili silnú rezolúciu za rodinu
Hlasovanie nakoniec prešlo s veľkou dvojtretinovou väčšinou v pomere 29 „za“, 14 „proti“ a 4 krajiny sa zdržali. Pričom všetky západné štáty na čele s USA a členmi EÚ hlasovali proti, „za“ boli krajiny ako Rusko, India, Čína, moslimské a africké krajiny.
Statistické porovnání států EU
Hezké grafické porovnání (bublinky) evropských států v padesáti různých volitelných parametrech.
Jaderný únik z Fukušimy nemá řešení, proto ho mocní ignorují
V moři u západního pobřeží Spojených států dochází k masivnímu vymírání života, kterým jsou vědci "zmateni". Chcete mi říci, že vědci, kteří toto mizení života z Tichého oceánu studují, neberou v úvahu možnost, že by mohlo být způsobenu stovkami tun jaderného odpadu, který tam už čtyři roky každý den odtéká?
So What's Really Happening Now?
The indicators that this September and October hold some interesting confluences is nothing to ignore. The signs are very clear and it's obvious they're up to no good.
Grandmaster Putin's Golden Trap
Accusations of the West towards Putin traditionally are based on the fact that he worked in the KGB. And therefore he is a cruel and immoral person. Putin is blamed for everything. But nobody ever accused Putin of lack of intelligence.
část 2.1: http://fortruss.blogspot.com/2015/07/grandmaster-putins-golden-trap-part-21.html
část 2.2: http://fortruss.blogspot.com/2015/07/grandmaster-putins-golden-trap-part-22.html
část 2.3: http://fortruss.blogspot.com/2015/07/grandmaster-putins-golden-trap-part-23.html
část 3.1: http://fortruss.blogspot.com/2015/07/grandmaster-putins-golden-trap-part-31.html
část 3.2: http://fortruss.blogspot.co.uk/2015/07/grandmaster-putins-golden-trap-part-32.html
Greek bailout 'a new Versailles Treaty', says former finance minister Yanis Varoufakis
In his first interview since resigning as Greek finance minister, Yanis Varoufakis took aim at Greece’s creditors, revealed the extent of the country’s preparations to leave the euro and warned of the rise of the far right.
8 Powerful Conversations Of The Conscious Society
Whilst the majority of people in the Western world discuss celebrities, fashion, technology, crime, terrorism and an array of other superficial manifestations of mainstream “programs,” there is a growing community of awakening people are who engaged in a dialogue about the core of what it means to be human at the start of the 21st Century.


RŮZNÉ

Proč není dobré se unáhlovat ...
Ničmenej, je dosť veľa jednotlivcov, ktorí by radi urobili niečo „hneď teraz“, a nevedia prekonať svoju netrpezlivosť. Následkom tejto netrpezlivosti sa púšťajú do činnosti, ktorej perspektívy neblahého zakončenia nevidia, nakoľko sú zahltení túžbou uskutočniť svoj dobrý úmysel „hneď teraz“, ignorujúc výstrahu: «Nezačínajte činnosť, ktorej zakončenie neleží vo Vašich rukách».
Berlínská tabule: Tuny potravin potřebným místo na smetiště
Projekt, díky němuž se v celém Německu ročně rozdělí více než sto tisíc tun potravin, které by jinak přišly nazmar, mezi více než 1,5 milionu lidí s nízkými příjmy.
Na Velkém hadronovém srážeči chytili pentakvarky
Vědci experimentu LHCb slaví přesvědčivé potvrzení existence již dávno předpovězených pentakvarků.
Fotky Pluta
Sonda New Horizons One proletěla ve vzdálenosti 15 tisíc kilometrů od Pluta a pořídila jeho snímky i snímky čtyř jeho měsíců. V řádu desítek hodin se k nám dostávají fotky od Pluta – od té malé nevýrazné 5 miliard kilometrů vzdálené tečky, kterou jsme ještě před pár týdny viděli jako rozmazaný shluk pár pixelů a teď na jeho povrchu sledujeme ledové hory. Je fascinující, kolik informací se dá vyčíst z pár snímků.
The Magic of Synchronicity
You know the feeling. You're sitting in a café or standing in line at the supermarket, and suddenly you meet a complete stranger who, for some inexplicable reason, seems like an old friend. You are on the same "wavelength." Your energies mesh, and afterward, you walk away feeling invigorated and optimistic - perhaps even younger!
Oncologists don't Like Baking Soda Cancer Treatment Because it's Too Effective and Too Cheap
Even the most aggressive cancers which have metastasized have been reversed with baking soda cancer treatments. Although chemotherapy is toxic to all cells, it represents the only measure that oncologists employ in their practice to almost all cancer patients. In fact, 9 out of 10 cancer patients agree to chemotherapy first without investigating other less invasive options.
Sodium Bicarbonate (Baking Soda)
Studies, testimonials, side effects and uses of sodium bicarbonate
7 Baking Soda Health Benefits
Most of us keep a box of baking soda (sodium bicarbonate) around the house. It makes baked goods rise, eliminates acid-induced odors in refrigerators, carpets, and litter boxes and is a minimally abrasive “green” cleaning agent that can be used to scrub everything from sinks and dishes to fruits and vegetables.
© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar