Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  
TÝDEN 34 TÝDEN 35 TÝDEN 36

Svět a společnost - týden 36/2015

Skutečný terorista jsem byl já ...
Americký voják Mike Prysner popsal své zkušenosti z války. Řekl mimo jiné: "Naši skuteční nepřátelé nejsou ti, kteří žijí ve vzdálené zemi, jejichž politice nerozumíme. Skutečným nepřítelem je systém, který vede válku, když je to rentabilní." (4,5 min., slovenské titulky)
Klaus představil iniciativu Proti imigraci
Iniciativa vyzývá vládu, aby zabezpečila vnitřní bezpečnost státu a vnější nedotknutelnost hranic a to i s nasazením veškerých sil policie a armády. Dalším požadavkem je odmítnutí kvót a dalších podobných opatření, díky nimž mají být uprchlíci přerozdělováni mezi jednotlivé unijní státy.
Šílený evropský kvapík – co můžeme dělat?
Jsme všichni na jedné lodi. My, Evropané. Je nás tady 500 milionů podvedených, často popletených a zcela dezorientovaných – následek účinné výchovy multi-kulti od raného věku. Hrozí nám velmi drsný konec, konec světa, jak jsme ho znali. Většina si to uvědomuje. Většina ví, co bychom měli dělat. Ale nikdo nenajde odvahu.
Teorie jedné světové velmoci
Militarističtí exponenti korporátního systému v USA již hlásají teorii jedné světové velmoci. Barnett napsal: „Konečným cílem je homogenizace všech států na zeměkouli. Toho musí být dosaženo smíšením ras s cílem vznikem světlé hnědé rasy v Evropě. Proto musí Evropa přijmout ročně 1,5 milionu přistěhovalců z třetího světa. Výsledkem tak bude vznik populace s průměrným IQ 90, lidí, kteří budou příliš hloupí na to, aby chápali, ale dost inteligentní, aby pracovali.“
Internet je semeniště radikálů, vláda dostane z Bruselu školení, jak s tím bojovat
,,, Současně ovšem musíme umět rychle odstraňovat z internetu radikální obsah. Příští týden má do Prahy dorazit tým specialistů, který má nejen vládě pomoci v rozpoznávání radikálního a nebezpečného obsahu. Stejně tak budou školit v oblasti pozitivního využití internetu k potření radikalizace.
V. V. Pjakin: Otázka - odpověď ze dne 31. 08. 2015
Přepis populárního týdenního komentáře. „Mnohé věci jsou nám nepochopitelné ne proto, že náš rozum je slabý, ale proto, že podstata věci nezapadá do okruhu našich pojmů.“
Rozhovor se Stevenem Seagalem o jeho vztahu k Rusku a USA
25 minutový rozhovor z listopadu 2013 o jeho blízkých vztazích s Ruskem, Vladimírem Putinem, Ramzanem Kadyrovem, nesouhlasu s politikou Baracka Obamy, mediální propagandě, policejní práci, zbraních, charitativních akcích, a další (25 min., slovenské titulky).
Velká fotbalová maličkost
Co se vlastně na stadionu stalo? V posledních minutách zápasu rozvinuli fanoušci Viktorky na tribuně velký transparent „Kosovo je Srbija“ a skandovali „Kosovo je srce Srbije!!“. Následující okamžiky popisují místní listy, jako delirium radosti a bratření na tribunách. Srbští fanoušci na celém stadionu vstali a několikaminutovým potleskem odměnili plzeňské.
Jednejme! "Zítra" už může být pozdě ...
Po lidské stránce jsem vstřícný ke každému. Barva jeho kůže či jeho víra jsou mi fuk. Pokud ovšem se vstřícnost na druhé straně nepřekládá jako blbost a cynicky se nezneužívá na demontáž Evropy. To pak vstřícný nejsem.
Vojenská přehlídka v Pekingu
https://www.youtube.com/watch?v=YoC0Xcjko0A (66 min., bez komentáře)
Záznamy z vojenské přehlídky při příležitosti 70. výročí ukončení druhé světové války.
Visegrádská skupina odmítá další kvóty pro uprchlíky
Maďarský premiér Viktor Orbán ocenil setkání v rámci Visegrádské skupiny jako důležité pro Maďarsko. „Oni vlastně Češi, Slováci a Poláci vyjádřili solidaritu s námi a to je pro nás velmi důležité."
Európa už pripomína Titanic
To, o čo ide, sa vojnou nikdy nezačína a vojnou sa ani nekončí. Vojna je prechodnou etapou v situácii, keď kompromis nie je možný a vytvára nové podmienky, v ktorých kompromis bude možný alebo bude nevyhnutný, vďaka tomu, že jedna zo strán konfliktu zmizne zo scény. Aj preto nebývajú všetky politické rozhodnutia zrozumiteľné obyvateľstvu a armáde.


RŮZNÉ

Mikroorganizmy – neznáma zbraň na 5. priorite
Redakce AE News přináší špičkově zpracovanou vědeckou studii na téma Zevšeobecněných prostředků řízení na této planetě, která je často diskutována ve vztahu s prací tzv. vnitřních a globálních prediktorů. Dokument přináší poněkud znepokojující fakta o řízené genocidě a doslova výrobě nemocí v oblasti potravinářství a zejména farmacie.
Jan Hnízdil: 1968 - 1989 - 2014
Po celou historickou dobu, možná už od konce mladší doby kamenné, byly na světě tři druhy lidí: Ti nahoře. Ti uprostřed a Ti dole. Cíle těchto tří skupin jsou naprosto neslučitelné. Cílem Těch nahoře je zůstat, kde jsou. Cílem Těch uprostřed je vyměnit si místo s Těmi nahoře. Cílem Těch dole, pokud mají nějaký cíl - je totiž trvalou charakteristikou Těch dole, že jsou příliš zkrušeni dřinou, než aby si častěji uvědomovali cokoli mimo svůj každodenní život - je zrušit všechny rozdíly a vytvořit společnost, v níž si budou všichni lidé rovni (G. Orwel: 1984).
Rizika záření mobilních sítí na lidský organismus
Americký odborník, který se účastnil vývoje mikrovlnných zbraní v armádě USA, Barrie Trower, vypráví ve dvou 10 minutových videích, že frekvence elektromagnetického vlnění, která byla zvolena pro přenos signálu mobilních telefonů a bezdrátových sítí Wi-Fi, je ta nejhorší možná, protože má destruktivní účinky na živé organismy.
Imigrace a infekční onemocnění
Rizika očkování diskutovaná v mých dřívějších textech je třeba dnes vnímat v nových souvislostech. Nejde mi o vyčerpávající souhrn současné epidemiologické situace – k tomu nejsem dostatečně vzdělán. Spíše mám zájem upozornit na to, že existují relevantní odborná data, která by se měla stát pro kompetentní osoby podkladem k erudované diskusi a následně snad i k provedení určitých opatření. A pokud tato opatření neučiní kompetentní orgány, bude asi třeba hledat řešení na individuální úrovni.
Skutečné pozadí hudebního průmyslu
The Music Industry Exposed jednoduše a srozumitelně ukazuje illuminátskou symboliku převážně v hudebním průmyslu. Tento dokument vyvolává oprávněné otázky, týkající se účelu zadávání některých symbolů do hudebních videí a motivace těch, kteří je tamuvádějí (122 min., české titulky).
Kniha se stala sériovým výrobkem, který rychle zastarává
Během posledních desetiletí zde tiše a nenápadně skončily dějiny literatury a veškeré spolky, sjezdy a nekonečné lamentování nad společenskou degradací spisovatelů jsou jen fantomovou bolestí, která nám připomíná, že zde kdysi bývala končetina.
Think Your Conscious Brain Directs Your Actions? Think Again
Think your deliberate, guiding, conscious thoughts are in charge of your actions? Think again.
© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar