Tipy a inspirace

A+ A A-
  • Líbil se Vám článek? Sdílejte jej!  
TÝDEN 39 TÝDEN 40 TÝDEN 41

Svět a společnost - týden 41/2015

OSN zahájilo „Globální cíle“ – Plán pro spojený svět
25. září Spojené národy zahájily sérii 17 ambiciózních cílů, jichž mají v plánu dosáhnout v průběhu příštích 15 let.
Formální název tohoto nového plánu je „Agenda 2030“, ale lidé za tím se rozhodli, že potřebují něco chytlavějšího než propagovat tyto ideje pro obecnou populaci. OSN prohlásilo, že tyto nové „globální cíle“ reprezentují „novou univerzální Agendu“ pro lidstvo. Prakticky každý národ na planetě ochotně na tuto novou agendu přistoupil a je od vás očekáváno, že se jí budete účastnit, ať se vám to líbí nebo ne.
Neodvratný pád západních mocností
Při naprosté nevědomosti a neznalosti přirozených zákonů lidské existence, pro niž kamenem úhelným není žádný trh, ať se jedná o trh volný či regulovaný, nýbrž schopnost spolupráce a individuální oběti ve prospěch společného díla, nuže každá takto otupělá, nevychovaná a nevzdělaná lidská bytost podléhá mření ve své honbě za hmotným prospěchem a mocí přivlastnit si více ze společných hodnot, než by bylo žádoucí a slušné. Vzniká tak třída zbohatlíků a bezohledných sociopatů, kteří ve svém pocitu pýchy a výjimečnosti brání společenský systém, jenž jim jejich zbohatnutí umožnil.
Teď jste na řadě vy
„Už se hlasovalo o prosazení copyrightových zákonů, jimiž jste ze hry. Udělají to tak, že nebudete moci použít ani nadpisy.“ Blíží se den, kdy bude provozování nezávislé webové stránky prostě zakázané. Uživatelé webu jsou vytlačováni do kybernetických „ghett“ Twitteru, Facebooku a Instagramu.
250 tisíc lidí demonstrovalo v Berlíně proti obchodní dohodě TTIP
Okolo 250 tisíc lidí se zúčastnílo v Berlíně demonstrace proti uzavření dohody o transatlantickém obchodním a investičním partnerství (TTIP). Dříve organizátoři prohlásili, že akce se má zúčastnit až 100 tisíc lidí. Vzhledem k počtu účastníků se protestní pochod od hlavního vlakového nádraží k Vítěznému sloupu v centru města zřejmě stane jednou z největších demonstrací v Německu za poslední léta.
Ruská třetí cesta
Epidemické šíření liberální nevolnosti a tržních vztahů na východ vyvolává konflikt civilizací, při němž se nekřesťansky sekularizovaný ne-řád a vulgární materialismus západu střetává s radikálním odporem náboženského cítění a fanatickým sebeobětováním muslimského světa. Alespoň tak se celý konflikt jeví z pohledu militantní politiky USA a jejich snaživých nohsledů v tažení proti terorismu. Podobným způsobem bipolárně vyhrocený názor ovšem nedává zahlédnout, že na východě existuje ještě jiná síla nabývající právě dnes nového významu, síla, jejíž snaha o geopolitické směřování Evropy může znamenat třetí cestu. Tou silou je Rusko a jeho pravoslavný patriarchát.
Štěpán Kotrba k Sýrii
Analytik Štěpán Kotrba ve svém vystoupení v Partii TV Prima hovořil o přínosu ruského zásahu pro řešení situace v Sýrii a o uprchlické krizi. Mimo jiné důrazně odmítl srovnání současných imigrantů s Židy před druhou světovou válkou a volal po drastickém zpřísnění pravidel pro udělování azylu. ParlamentníListy.cz mu položily některé otázky, které doplňují a částečně rozporují to, co sdělil v TV.
11. září 2001 - 14 let poté - dokument Igora Chauna
Jaká jsou fakta a v co věříme? Osobní dokument a komentář Igora Chauna ke 14. výročí pádu věží WTC v a budovy číslo 7 v New Yorku. Vytvořeno 11. září 2015.
Uprchlická poezie v krizi
Na sympatických stránkách s příjemně uhozeným názvem Nedělní chvilka poezie vyšly 20. září 2015 básně jedenácti autorů (Mirka Ábelová, Bohdan Bláhovec, Tomáš Čada, Adam Borzič, Potmě, IKanias Kanas, Bořek Mezník, Magdaléna Šipka, Karel Škrabal, Bystrá Hyena a Luděk Navara). Dle úvodníku se jedná o básně „na aktuální téma“ s tím, že „uprchlická krize nechává málokoho chladným. Týká se to i básníků“. Soubor nese název Uprchlická krize v poezii (Až dneska večer usneš, oplotím tě drátem).
Otázky a odpovědi V.V.Pjakina ze dne 05.10.2015
Komentáře V. V. Pjakina k politickým událostem.
Five Leaders Challenging Western Imperialism¨: Pope Francis, Vladimir Putin, Xi, Jinping, Hassan Rouhani, and Jeremy Corbyn
Western imperialism, in all of its manifestation, is being challenged by five political leaders, through diplomacy, moral persuasion and public pressure. In recent time, Pope Francis, Russian President Vladimir Putin, Chinese President Xi Jinping, Iranian President Hassan Rouhani and Labor Party leader Jeremy Corbyn have raised fundamental questions concerning (1) war and peace in the Middle East and the Caucuses; (2) climate change and the destruction of the environment; (3) economic sanctions, military threats and confrontation; and (4) growing inequalities of class, gender and race.
WikiLeaks Publishes Final TPP Intellectual Property Chapter
WikiLeaks released one of the most controversial parts of the trade deal. WikiLeaks has released the final text for the Intellectual Property Rights Chapter of the infamous Trans-Pacific Partnership trade deal.

The Global Goals
World Leaders have committed to 17 Global Goals to achieve 3 extraordinary things in the next 15 years. End extreme poverty. Fight inequality & injustice. Fix climate change. The Global Goals for sustainable development could get these things done. In all countries. For all people. If the Goals are going to work, everyone needs to know about them.


RŮZNÉ

O vodě jinak
Nikdy jsem neslyšel, že by voda mohla léčit bolest. A tak jsem měl příležitost vyzkoušet vodu jako lék. Ukázalo se, že je voda účinným lékem. Nic nenahrazuje vodu – vůbec nic. Žádny nápoj – žádná káva, žádny čaj, žádné alkoholické nápoje.
Matka příroda
Úžasné vystoupení filipínských tanečníků (6 min.).
HAARP Again Open for Business - New Management
Instead of falling to the dozer blade, the High Frequency Active Auroral Research Program has new life.
The A=432 Hz Frequency - DNA Tuning and the Bastardization of Music
Humankind is the largely unwitting victim of a frequency war on our consciousness that has been waged for decades, if not millennia. The goal has clearly been to keep us as gullible and subservient as possible, through multifarious means. In modern history in particular, there has been what Dr. Len Horowitz has referred to as the strategic "militarization" of music.
How the Deep Web Works
The deep Web (also known as the undernet, invisible Web and hidden Web, among other monikers) consists of data that you won't locate with a simple Google search. No one really knows how big the deep Web really is, but it's hundreds (or perhaps even thousands) of times bigger that the surface Web.
© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar