Tipy a inspirace

GMO

Před čtyřiceti lety začal tento biotechnologický gigant s vlastním výzkumem glyfosátu a tyto studie byly právě uveřejněny. Dokumenty odhalují, že Monsanto vždy věděla o nebezpečnosti glyfosátu pro lidské zdraví.

Německo usiluje o zákaz GMO

Německo oznámilo, že se bude usilovat o to, zavést zákaz GM semen a zakázat kultivaci GM plodin v nejrozsáhlejší ekonomice Evropské unie.

Indičtí farmáři jsou mezi nejhůře postiženými ze strany biotechnologií. Přidávají se proto k milionům dalších po celém světě od Mexika po Rusko, kteří GM plodiny odmítají. Podobné protesty nedávno proběhly v Polsku jako zatím největší národní povstání zemědělců.

Debata v maďarské televizní stanici Hír TV, týkající se netolerance transatlantického partnerství, které by mohlo do evropského trhu zavléct dotované potraviny, vyrobené pomocí geneticky modifikovaných organismů. "Je to v rozporu s maďarskými zákony a národními zájmy," tvrdí státní tajemník pro mezinárodní bezpečnost a spolupráci István Mikola.

Nazývají to nástupem nanobionických super-rostlin. Vědci na MIT dávají rostlinám obrovskou sílu tím, že do jejich buněk umisťují miniaturní uhlíkové nanotrubičky. Některé z upravených rostlin zvýšily aktivitu svojí fotosyntézy až o 30 % ve srovnání s ro-stlinami neupravenými. Jiné byly schopné de-tekovat nepatrné stopy znečištění v ovzduší.

Strana 1 z 2
© RO marketing s.r.o.

Pravidelně vydáváme tištěný časopis Tipy a inspirace.
Níže si můžete zdarma stáhnout libovolné číslo.

Tipy a Inspirace 121 ke stažení

Tipy a Inspirace 120 ke stažení

Tipy a Inspirace 119 ke stažení

Tipy a Inspirace 118 ke stažení

Tipy a Inspirace 117 ke stažení

 

Archiv všech čísel

SlideBar